Reklama:

Máte to také tak? Eva Decastelo popsala, jak to u ní v rodině chodí ohledně výběru dárků pod stromeček. S manželem mají pravidlo

Moderátorka Eva Decastelo se pravidelně otužuje
Moderátorka Eva Decastelo se pravidelně otužuje
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2021

Herečka Eva Decastelo (43) má s manželem Reném (48) dvě děti. Michael (12) a Zuzana (10) už na Ježíška nevěří a to rodičům Vánoce zjednodušuje. Místo dopisů pro Ježíška si s dětmi jednoduše popovídají o tom, co by ideálně chtěly najít pod stromečkem. Herečce dělá větší starost výběr dárku pro manžela. "Je rok od roku těžší něco vymyslet, protože už jsme spolu 13 let a manžel nonstop tvrdí, že nic nepotřebuje," řekla pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo.

Reklama:

Vánoce už se kvapem blíží a kdo ještě nenakoupil dárky, měl by si pospíšit a přinejmenším mít alespoň dobře rozmyšlené, co svým blízkým koupí. Děti většinou svá přání formou dopisu sdělí Ježíškovi, v určitém věku na něj ale už nevěří a nastane čas s nimi vést dospělejší konverzace o tom, co by pod stromečkem chtěly najít. "U nás se dopisy Ježíškovi nepíšou, protože mým dětem už je 10 a 12 let, to už jsme trošku za limitem," řekla pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo.

Reklama:

"S dětmi už se ohledně dárků radíme. Od prarodičů dostanou vždy měkké dárky a tím je to vyřešené, protože bychom jim stejně potřebovali koupit bundy, trička a podobně. To zajistí prarodiče a my jako rodiče si s nimi sedneme a popovídáme si, co by jim ten Ježíšek mohl přinést. Podle toho se rozhodujeme, protože chceme, aby po stromečkem měli to, po čem touží, ne to, co si my myslíme, že chtějí. Jsou ve věku, kdy to nedokážeme odhadnout," prozradila herečka pro ŽivotvČesku.cz, jak s manželem řeší dárky pro děti.

S výběrem dárku pro drahou polovičku to má pak herečka o něco složitější. "Co se týká mě s manželem, my máme pravidlo jednoho dárku. Dáme si jen jeden dárek navzájem a je rok od roku těžší něco vymyslet, protože už jsme spolu 13 let a manžel nonstop tvrdí, že nic nepotřebuje. Najít něco, z čeho by měl radost, je opravdu těžké, protože má specifický vkus. U mě poměrně je to jednoduché, protože jsem ženská, takže šperk, kabelka, boty nebo cokoliv na sebe je sázka na jistotu," prozradila Eva Decastelo pro ŽivotvČesku.cz, co pro ni před Vánoci není jednoduché.

Vánoce mají být svátky klidu a pohody, mnohdy tomu tak ale není. Eva Decastelo má to štěstí, že s rodinou během svátků skutečně odpočívá. "U nás jsou Vánoce vždy v poklidu, v kruhu rodinném, my si to užíváme. U nás se všechno absolutně vždy zklidní, krom toho, když mám na Štědrý den představení v divadle, ale to je většinou dopolední, takže nám to do rozvrhu nezasáhne," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: