Reklama:

Matěj Stropnický řekl, kdo vymyslel Hustou dvojku. ČSSD je ale mimo Sněmovnu, průzkum potěšil SPD

Jana Maláčová a Matěj Stropnický
Jana Maláčová a Matěj Stropnický
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2021

Za týden bude Česko znát výsledky voleb. Podle nejnovějšího průzkumu agentury STEM by volby v tuto chvíli jasně ovládlo hnutí ANO se ziskem 27,3 % hlasů. Mimo Sněmovnu by zůstala ČSSD, zisk 4,4 % by nepotěšil ministryni Janu Maláčovou (40) ani Matěje Stropnického (38). Ten pro ŽivotvČesku.cz řekl, kdo přišel s názvem Hustá dvojka, který duo Stropnický a Maláčová používá.

Reklama:

ČSSD z předvolební »bryndy« tahá dvojice Jana Maláčová a Matěj Stropnický. Když předseda strany Jan Hamáček (42) po vrbětické kauze v podstatě zmizel z médií, tak prapor sociálních demokratů převzala ministryně práce a sociálních věcí, která si na pomoc vzala poradce Matěje Stropnického.

Nejdříve začali kontrolovat podmínky práce v českých firmách, pak zahájili diskuzi o bytové revoluci, která má za úkol zajistit bydlení lidem, kteří na něj v současném Česku nedosáhnou. Tak se zrodilo úderné duo zvané Hustá dvojka, která dnes promlouvá k voličům nejen přes sociální sítě.

Reklama:

"S názvem Hustá dvojka přišel někdo z okolí paní ministryně. Je pravda, že Jan Hamáček přišel s plánem, že já a paní ministryně budeme kandidovat spolu v Praze. Název Hustá dvojka je ale od spolupracovníků paní ministryně," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Matěj Stropnický, který stále věří, že sociální demokraté sněmovní práh po volbách překročí. Poslední průzkum agentury STEM pro CNN Prima News ale ČSSD přisoudil pouze 4,4 %.

Volby by podle agentury STEM ovládlo hnutí ANO se ziskem 27,3 % hlasů. Druhá by skončila koalice SPOLU s 21,4 % a na třetím místě je koalice Pirátů a STAN se 17,4 %. Předvolební průzkum potěšil Tomia Okamuru, SPD by brala 12,3 %.

Do dolní komory parlamentu by pronikli také komunisté s 6,5 % a dokonce i Přísaha Roberta Šlachty s 5,7 %. Předpokládá se, že SPD, komunisté i Přísaha mohou být subjekty, které ANO osloví s nabídkou vytvořit vládu.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: