Matěj Stropnický vzdal Janě Maláčové hold jako ženě. Zmínil vlastnost, ze které je mu někdy až úzko

Ministryně Jana Maláčová a Matěj Stropnický
Ministryně Jana Maláčová a Matěj Stropnický
Foto:
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2021

Pokud sociální demokraté zastaví svůj pád a po volbách zůstanou ve sněmovních lavicích, tak to bude úspěch tvrdé kampaně, kterou reprezentují ministryně Jana Maláčová (40) a Matěj Stropnický (38). Pokud strana pětiprocentní hranici nepřekoná a volby pro ni skončí fiaskem, bude to s největší pravděpodobností znamenat konec Jana Hamáčka (42) v čele strany. Je otázkou, zda by se pak o uvolněný »trůn« chtěla ucházet právě i Jana Maláčová. "Ona je velmi pracovitá a také má obrovské sociální cítění," popsal pro ŽivotvČesku.cz osobu současné ministryně práce a sociálních věcí Matěj Stropnický.

Sociální demokraté podle předvolebních průzkumů musí počítat s tím, že skutečně bojují o každý hlas. Strana se podle odhadů krčí pod pětiprocentní hranicí a reálně jí hrozí, že skončí za dveřmi do sněmovny.

Dvojice ve složení Jana Maláčová a Matěj Stropnický, která na sebe mimo jiné upozornila kontrolami pracovního prostředí v českých firmách, vyvolává vztek i smích. Ale mluví se o nich a vyvolávají nějaké reakce. Mediální tažení proti ODS a strašení pravicí nemusí být »koukatelné« pro politology, ale je to pořád aktivita, která u voličů vyvolává více emocí, než když předseda strany Jan Hamáček vypočítává procenta, o která přišel v souvislosti s tzv. vrbětickou kauzou.

Redakce ŽivotvČesku.cz se Matěje Stropnického zeptala, zda Jana Maláčová dospěla do fáze, že by stranu mohla převzít a stát se předsedkyní. Takový dotaz před volbami vzbudil u »zámeckého pána z Osečan« lehké pousmání. "Předsedou je pan Hamáček a já jsem nestraník. Poslední, co by měl host na kandidátce říkat, je to, kdo by měl být předsedou strany," řekl Matěj Stropnický s tím, že na ministryni práce a sociálních věcí si váží toho, že je ženou na svém místě, tedy že je pracovitá a má sociální cítění.

"Ona je skutečně velmi pracovitá. Opravdu každý den ráno velmi brzy vstává, v 6:30 už je u metra a rozdává letáky. Pak následuje každodenní šestnáctihodinový pracovní program. Na jedné straně musí stále řídit ministerstvo, do toho se ale také účastní řady akcí spojených s kampaní," řekl pro ŽivotvČesku.cz Matěj Stropnický a vyzdvihl, že Jana Maláčová s velkým zápalem soucítí s lidmi.

"Jana má velké sociální cítění. Já se přiznám, že do těch domovů pro seniory s ní chodím až nerad, protože ona se tam úplně ponoří do té atmosféry. Jak bych to řekl přesně..., ona prostě s každým člověkem opravdu velmi soucítí. Myslím si, že na té pozici ministryně práce a sociálních věcí je správně, odpovídá to tomu, jaká skutečně je jako člověk," dodal pro ŽivotvČesku.cz politik, který si myslí, že pokud ČSSD pětiprocentní hranici překoná a ve sněmovně »přežije«, tak by se neměla hrnout do vlády, ale zůstat v opozici.

"Myslím si, že by sociální demokracii prospělo, kdyby zůstala v opozici. Říkám, že z opozice se dá prosadit hodně věcí. Já v opozici strávil velkou část svého zastupitelování na Žižkově a většinu věcí jsem v minulosti prosadil právě z opozice. Není to tak, že zájmy těch, kdo ho zvolili, může hájit jen ten, kdo je ve vládě," projevil již dříve Stropnický svůj názor na budoucnost ČSSD.

Volební propadák ČSSD v sobotu sledoval i bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák (74). Kr...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu