Matka z Prahy týrala své dvě děti. Jedno zemřelo hladem, mělo poškozené orgány, v krvi lékaři našli drogy. Druhé trpělo psychicky

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2020

Naprosto otřesným způsobem týráním malých dvojčat se bude v příštím týdnu zabývat městský soud v Praze. O své dva syny se podle obžaloby jejich matka nestarala, nedávala jim najíst a dokonce konzumovali i drogy. Jedno z dětí zemřelo vyhladověním a v neskutečných bolestech. Druhé dítě skončilo hospitalizováno. Matce hrozí až 12 let za mřížemi. Kauza na sociálních sítích vzbudila velké emoce.

Na kauzu upozornil Blesk. Oba synové se matce narodili v dubnu 2016.  Státní zástupce uvedl, že matka úmyslně odpírala jednomu z chlapců jídlo i pití. To se mělo dít od července 2017. 

Činila tak kvůli ztrátě lásky k němu a chuti o něj pečovat. Dítě začalo trpět podvýživou, dehydratací, některé jeho orgány byly poškozené a v ústech měl vředy. Také se na těle dítěte objevily modřiny - těle a hlavičce.

Velké bolesti a citové strádání

Nezletilý dlouhodobě trpěl velkou bolestí a nepochybně strádal i po psychické stránce, protože obviněná o něj nejevila zájem, nepohladila ho, nemazlila se s ním, odmítala projevy jeho náklonnosti a zpravidla ho nechala v péči starších sourozenců nebo odloženého v postýlce,“ uvedl státní zástupce.

Dítě zemřelo v červnu 2018. I u druhého dvojčete byla péče výrazně zanedbána. Dělo se tak do října 2019, kdy si chlapce převzal do péče jeho otec. „Nechávala ho dlouhodobě v malých, špinavých, mokrých plenách, v důsledku čehož měl opakovaně výrazné opruzeniny,“ uvedl státní zástupce.

Podle něj dítě nechodilo k na lékařské kontroly, nebylo očkováno. Další projevy matky chování se pna dítěti projevilo tak, že mělo zkaženými zuby a holá místa na hlavičce.

Matka měla podávat dvojčatům zklidňující lék diazepam. Měla jim také několikrát dát i zatím neznámé drogy. Podle kriminalistů šlo o pervitin i kokain.

Žena čeká na soud ve vazbě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.