Média ji dříve obviňovala kvůli extrémní štíhlosti. Keira Knightleyová popsala, jaký má vztah k anorexii

Herečka Keira Knightleyová
Herečka Keira Knightleyová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2021

Sláva s sebou nese i nežádoucí pozornost médií a řadu hvězd dokázala dostat až na samé dno. S popularitou má negativní zkušenosti britská herečka Keira Knightleyová (36), která si vytrpěla řeči kvůli své vyzáblé postavě a obvinění médií, že má vážné problémy s poruchou příjmu potravy. Dnes je šťastná maminka dvou dětí a udržuje si štíhlou, ale stále ženskou postavu.

Herečka je spojována s několika věcmi – rozhodně nezapře svůj britský původ, trpí tzv. dentofobií (má tedy chorobný strach ze zubařů) a také je velmi štíhlá. Jednu dobu dokonce až tak, že vzbuzovala podezření, že má nějakou z poruch příjmu potravy (PPP). Hvězda Pirátů z Karibiku nebo filmového zpracování klasiky Jane Austenové Pýcha a předsudek to ale vždy vyvracela a popírala, že by měla anorexii.

"Mám mnoho zkušeností s anorexií. Trpěla jí moje babička, prababička a měla jsem ve škole hodně kamarádek, které anorexii měly. Takže si rozhodně nemyslím, že je to něco, co by se mělo brát na lehkou váhu. Vše související s anorexií má vždycky nějaký dopad. Věděla jsem, že nejsem anorektička, ale moje štíhlost mě přiměla myslet na to, že s mým tělem není něco v pořádku a nefunguje, jak má. Samotné pomyšlení na dietu ve mně vyvolává chuť na chipsy a zmrzlinu. Navíc nesnáším cvičení v posilovně," řekla krásná Keira Knightleyová v rozhovoru pro britský Daily Express.

Herečka, která miluje tanec a přirozený pohyb si především na začátku své kariéry hodně zkusila. "Slýchala jsem, že jsem herečka k ničemu, jsem anorektička a lidé mě nenávidí – což je pro mladou ženu nebo někoho ve věku kolem 20 let, hodně zvláštní věc," cituje Keiru Knightleyovou web Abcnews.go.com.

Britská kráska, která měla vždy velmi útlé paže a štíhlé břicho, nedrží žádný přísný stravovací režim a jí tehdy, když má hlad – vždycky se ale jedná spíše o menší porce rozložené v celém dni. Zdravuje se převážně zdravě - jí hodně zeleniny, ovoce a libového masa, ale nebojí se zhřešit zmrzlinou nebo čokoládou, které miluje. Musí také myslet na to, že už je matkou dvou dětí a je důležité, aby o sebe dbala. Má syna Edieho (6) a roční dcerku Delilah, jejichž otcem je její manžel a klávesista indie kapely The Klaxons James Righton (37).

Scarlett Wilsonová (20) z Northamptonshiru ve Velké Británii je dnes kulturistkou s tisíci...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.