Melania Trump poslala lidem upřímný vzkaz. Popsala i nepříjemné projevy nemoci covid-19 poté, co se nakazila

Melanie Trump prodělala nákazu covid-19
Melanie Trump prodělala nákazu covid-19
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Melanie Trump (50), první dáma Spojených států amerických, má za sebou osobní zkušenost s nákazou covid-19. V současné době už má sice negativní výsledky testů, ale osobní zkušenost s nemocí v ní zanechala nehezké vzpomínky. Veřejně promluvila o tom, jak u ní onemocnění probíhalo a čím nejvíc trpěla.

Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa (74) trávila čas léčby v domácím prostředí Bílého domu. Na rozdíl od svého muže, který musel být s potvrzeným pozitivním výsledkem na covid-19 převezen a hospitalizován v Národním vojenském zdravotnickém středisku Walter Reed (WRAMC). Nemoc zasáhla celou rodinu americké hlavy státu, kromě slavného páru totiž testy prokázaly koronavir také u jejich 14letého syna Barrona Williama. V otevřeném dopise se bývalá modelka svěřila s tím, jak u ní nemoc projevovala.

"Zasáhlo mě to nečekaně a přišlo mi, že během několika dnů to byla přímo horská dráha příznaků nemoci. Zažila jsem bolesti těla, kašel a bolest hlavy. Většinu času jsem se cítila extrémně unavená. Pokud jde o medicínu, rozhodla jsem se jít přirozenější cestou a více jsem se zaměřila na doplnění vitamínů a zdravé jídlo. Byl to pro mě dosud neznámý pocit, být pacientkou místo toho, abych se snažila povzbudit národ v tom, aby lidé zůstali zdraví a v bezpečí," napsala první dáma USA na oficiálním webu Bílého domu.

Zároveň připojila vzkaz, kterým se snažila všechny uklidnit a povzbudit je v této nelehké době plné strachu a špatných zpráv. "Pokud jste nemocní nebo je nemocný někdo z vašich blízkých – myslím na vás a budu na vás myslet každý den. Modlím se za všechny, kteří se potýkají s covid-19 a dalšími nemocemi nebo problémy. Povzbuzuji každého, aby i nadále žil co nejzdravějším životem. Vyvážená strava, čerstvý vzduch a vitamíny jsou skutečně důležité pro zachování zdraví našeho těla," dodala Melania Trump na závěr vlastního projevu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.