Melania Trump poslala lidem upřímný vzkaz. Popsala i nepříjemné projevy nemoci covid-19 poté, co se nakazila

Melanie Trump prodělala nákazu covid-19
Melanie Trump prodělala nákazu covid-19
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Melanie Trump (50), první dáma Spojených států amerických, má za sebou osobní zkušenost s nákazou covid-19. V současné době už má sice negativní výsledky testů, ale osobní zkušenost s nemocí v ní zanechala nehezké vzpomínky. Veřejně promluvila o tom, jak u ní onemocnění probíhalo a čím nejvíc trpěla.

Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa (74) trávila čas léčby v domácím prostředí Bílého domu. Na rozdíl od svého muže, který musel být s potvrzeným pozitivním výsledkem na covid-19 převezen a hospitalizován v Národním vojenském zdravotnickém středisku Walter Reed (WRAMC). Nemoc zasáhla celou rodinu americké hlavy státu, kromě slavného páru totiž testy prokázaly koronavir také u jejich 14letého syna Barrona Williama. V otevřeném dopise se bývalá modelka svěřila s tím, jak u ní nemoc projevovala.

"Zasáhlo mě to nečekaně a přišlo mi, že během několika dnů to byla přímo horská dráha příznaků nemoci. Zažila jsem bolesti těla, kašel a bolest hlavy. Většinu času jsem se cítila extrémně unavená. Pokud jde o medicínu, rozhodla jsem se jít přirozenější cestou a více jsem se zaměřila na doplnění vitamínů a zdravé jídlo. Byl to pro mě dosud neznámý pocit, být pacientkou místo toho, abych se snažila povzbudit národ v tom, aby lidé zůstali zdraví a v bezpečí," napsala první dáma USA na oficiálním webu Bílého domu.

Zároveň připojila vzkaz, kterým se snažila všechny uklidnit a povzbudit je v této nelehké době plné strachu a špatných zpráv. "Pokud jste nemocní nebo je nemocný někdo z vašich blízkých – myslím na vás a budu na vás myslet každý den. Modlím se za všechny, kteří se potýkají s covid-19 a dalšími nemocemi nebo problémy. Povzbuzuji každého, aby i nadále žil co nejzdravějším životem. Vyvážená strava, čerstvý vzduch a vitamíny jsou skutečně důležité pro zachování zdraví našeho těla," dodala Melania Trump na závěr vlastního projevu.

Nepříliš úspěšným životním obdobím prochází bývalý americký prezident Donald Trump (74), k...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu