Meredith ze seriálu Chirurgové po 15 letech: Ellen Pompeo oklamala čas a v 51 letech okouzluje krásou

Herečka je známá jako Meredith ze seriálu Chirurgové
Herečka je známá jako Meredith ze seriálu Chirurgové
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2021

Ztvárnila krásnou lékařku Meredith Greyovou v oblíbeném seriálu Chirurgové, o kterém ze začátku hodně pochybovala a zvažovala, zda má nabídku vůbec přijmout. Herečka Ellen Pompeo (51) si díky postavě lékařky získala velkou popularitu i přesto, že už před natáčením televizního hitu stanice ABC účinkovala v řadě známějších filmů po boku slavných hvězd.

Rodačka z amerického Everettu a trojnásobná matka dvou dcer – Stelly Luny (11), Sienne May (6) a čtyřletého syna Eliho Christophera, neměla zrovna snadné dětství. Když byla ještě malá, její matka Kathleen zemřela a na její výchovu zůstal otec Joseph sám. Jako plnoletá se rozhodla odejít z rodného domova a hledat štěstí v Miami, kde si našla práci jako barmanka.

Seznámila se se slavným módním fotografem Andrewem Rosenthalem, který nedokázal odolat jejímu půvabu a zamiloval se do ní. Stali se partnery, ale pomohl jí také na počátcích kariéry. Když se stala tváří celosvětové reklamní kampaně pro kosmetickou značku L´Oréal, konečně se strhla vlna zájmu a přišly první herecké role ve filmu.

Kráska, která měla ve škole kvůli své štíhlé a trochu chlapecké postavě přezdívku Pencil (v překladu tužka), si zahrála po boku hollywoodských hvězd jako je Leonardo DiCaprio (46) ve filmu Chyť mě, když to dokážeš nebo Jimma Carreyho (58) v romantickém snímku Věčný svit neposkvrněné mysli. Zlom přišel v roce 2005, kdy získala hlavní roli v seriálu Chirurgové – postavu lékařky Meredith Greyové, stážistky začínající na chirurgickém oddělení v nemocnici Seattle Grace Hospital.

„Když mi roli nabídli, zvažovala jsem, zda ji přijmout, nebo ne. Byla jsem nejistá, protože šlo o televizní show – smluvní závazek na šest let. A já do té doby hrála jen ve filmech, ale v televizi ne. Takže vědomí, že bych v show působila šest let, pro mě byla trochu děsivá. Ale můj agent mi řekl, abych si vyzkoušela pilotní díl a vydělala peníze," řekla Ellen Pompeo pro web variety.com.

Ukázalo se, že seriál diváky nadchl a stal se úspěšným hitem televizního vysílání. Zatím se dočkal celkem 16 řad a 363 dílů, při čemž 17. řada je v přípravách.

Představitelka Meredith Greyové je nemladší z šesti dětí a už třináct let žije v manželství s hudebním producentem Chrisem Iverym (54), s nímž má tři děti. 51letá herečka se udržuje ve skvělé kondici a kromě toho, že je vegankou, se věnuje meditaci, která je pro ni nejen relaxem, ale i odbourávačem stresu, jak uvádí magazín People.

Ellen Pompeo není zastánkyní make-upu a v běžném životě ho moc nenosí. Přesto vypadá úžasně a jako by zastavila čas, protože její tvář je téměř bez vrásek. Zůstává krásná a ani jako padesátnice neztrácí kouzlo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.