Městská policie řeší korýší apokalypsu. Někdo vyhodil u silnice v Praze celkem 703 živých krabů

Strážníci řešili neobvyklý případ.
Strážníci řešili neobvyklý případ.
Foto: MP PRAHA
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2020

Pražští strážníci nevěřili vlastním očím, když se dostavili k případu, kde museli řešit vyhození 703 krabů. V době jejich příjezdu byla při životě zhruba polovina z nich. Nepodařilo se zachránit ani jednoho.

Někteří lidé jsou opravdu příkladem chování, které ve společnosti nemá co dělat. Podobně tomu tak bylo v případě, kdy strážníci Městské policie zasahovali na Praze 4.

"Další z případů, při kterém může člověk pouze nevěřícně kroutit hlavou a přát si, aby dotyčného dostal „do rukou“, řešili naši strážníci v ulici Josefa Bíbrdlíka v Praze 4. Do škarpy u silnice zde neznámá osoba vysypala 703 kusů vzrostlých krabů," uvedli dnes strážníci na svém oficiálním profilu na Facebooku.

Cílená likvidace

Ze snímků je patrné, že někdo věděl cíleně, co dělá. A bylo mu zcela jedno, že dojde ke smrti stovek vzácných korýšů.

"Po příjezdu hlídky vykazovala známky života zhruba polovina jedinců a bohužel ani přes veškerou snahu pracovníků odchytové služby, nebylo možné nikoho zachránit. Je velmi pravděpodobné, že krabi pocházejí ze soukromého chovu některé z pražských restaurací a stali se tak obětí mixu zavřené provozovny a cynického kalkulu majitele," stojí v jejich zprávě. Na snímky ze zásahu se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.