Reklama:

Městský byt o velikosti 3+1 jsem odevzdala. Ráda bych si koupila garsonku, říká Jaroslava Obermaierová. Zvýšení nájmu jí pokazilo náladu

Herečka Jaroslava Obermaierová
Herečka Jaroslava Obermaierová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 3. 2023

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) ve svých letech stále aktivně pracuje. Obává se totiž, že by pouze ze starobního důchodu vzhledem k aktuální inflaci nevyžila. V městské garsonce v Praze, kde nyní tráví část svých dní, jí aktuálně zvedli činži téměř o čtvrtinu. "Já pracuji, ale třeba moje sousedka už roky chodí o dvou berlích. Jak to budou platit takoví lidé, to opravdu nechápu," sdělila pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Herečku Jaroslavu Obermaierovou znají televizní diváci z nekonečného seriálu Ulice, kde ztvárňuje všetečnou Vilmu Nyklovou. I přes to, že je již dáma v letech, stále natáčí i hraje v divadle. Motivací jsou pro ni především ekonomické jistoty. Má totiž obavy, že by jinak nevyšla s penězi.

Reklama:

Dlouhé roky žila známá umělkyně na pražském Žižkově. Finanční důvody ji však v loňském roce přiměly situaci přehodnotit. "Na Žižkově jsem měla městský byt o velikosti 3+1. Ten jsem poté odevzdala a místo něj jsem dostala garsonku, kde přespávám, když jedu do Prahy. Třeba zrovna teď tu jsem," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz herečka, která se kvůli úspoře za energie přestěhovala na chatu a do hlavního města nyní jen dojíždí.

Ani menší byt však herečku před zdražováním neuchránil. "Zrovna mi tu nedávno zvedli nájem o 20 procent. Musela jsem to podepsat, a kdybych nesouhlasila, tak by mě vystěhovali. Takže nyní platím 7 tisíc. Já pracuji, takže to mohu zaplatit, ale třeba moje sousedka už je roky o dvou holích. Jak to budou takoví lidé platit, to opravdu nechápu," svěřila se Jaroslava Obermaierová pro ŽivotvČesku.cz.

Navzdory svému věku uvažuje, že by se zavázala na řadu dalších let a byt by od městské části ráda odkoupila. Zda to ale bude možné, zatím s jistotou neví.

"Už v létě za mnou přišli, abych podepsala papír, který se týkal toho, zda bych o privatizaci měla zájem. Já bych ten byt koupila ráda, ale zatím se nic neděje. Je také otázka, jestli to také půjde vzhledem k tomu, kolik mi je let," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: