Meteorologové mají potěšující zprávu. Po teplém víkendu se vrátí krátce tropické počasí

Příjemné teploty se vrátí do Česka
Příjemné teploty se vrátí do Česka
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2020

Pokud patříte k lidem, kteří si ze skříní začali pomalu vyndavat teplé oblečení, jistě vás potěší příjemná zpráva o tom, že tropické teploty se ještě na chvíli vrátí. A půjde skutečně o teplotně velmi vydařené dny. "Nadcházející víkend přinese teplotní zlepšení," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Podle známé meteoroložky léto ještě nekončí. "Máme před sebou krásný letní víkend a dalo by se to nazvat z mrazů do tropů. Protože celý tento týden klesaly teploty v horských oblastech pod bod mrazu v ranních hodinách a teď k nám začne proudit velmi teplý vzduch od jihu, takže víkendová maxima budou 24 až 28 stupňů Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Po víkendu teploty ještě klesat nebudou. Naopak na většině území bude rtuť teploměru šplhat, což potěší milovníky slunečného počasí.

"Počátek nadcházejícího týdne budou teploty v rozmezí 26 až 28 stupňů Celsia, takže to vypadá, že půjde o tropy uprostřed září," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.