Meteorologové vydali výstrahu. V Česku udeří silné bouřky, v sobotu budou ještě silnější

Česko zasáhnou silné bouřky
Česko zasáhnou silné bouřky
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 8. 2020

Odborníci z Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ) vydali výstrahu před silnými a zároveň k sobotě velmi silnými bouřkami, které hrozí zejména ve východních částech Česka. Mohou je doprovázet přívalové srážky, ale i krupobití.

"V pátek později odpoledne a večer se začnou vyskytovat místy bouřky, ojediněle silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s. Při postupu k severovýchodu budou bouřky postupně přecházet do trvalého deště," uvedli meteorologové na svém portálu.

Varování platí od 16 hodiny do půlnoci a platí pro pro Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký, Pardubický kraj a Kraj Vysočina.

V sobotu udeří silněji

Od bouřek si neodpočineme ani v nadcházejícím víkendovém dni. "V sobotu večer se začnou na východě území vyskytovat bouřky, ojediněle i velmi silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru kolem 25 m/s. Bouřky mohou během noci na neděli přecházet do trvalého deště," mají jasno meteorologové s tím, že výstraha platí od 18 hodiny do nedělní 6 hodiny ráno. A platí pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.