Meteoroložka Dagmar Honsová přiblížila na kameru, jaké extrémy se od počasí dají očekávat v září

Autor: Dagmar Honsová | Předpověď počasí
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2022

Srpen se pomalu loučí a o slovo si začíná říkat září. "Od prvního září hovoříme o meteorologickém podzimu. V posledních letech přinesl většinou začátek září zlom v počasí – přechod studené fronty a výrazný propad teplot vzduchu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a ve videu promluvila o extrémech v rámci měsíce září.

Letos bude na první školní den jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy. "Na horách při přechodně zvětšené oblačnosti se budou vyskytovat přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 11 až 7 °C, odpolední vystoupí na 20 až 25 °C. V první polovině září hovoříme o tzv. pozdním létě – to je ve znamení malé oblačnosti a letních teplot," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jaký bude první školní den v souvislosti s počasím.

Pokud jde o závěr srpna, bude ve znamení malé oblačnosti, přeháňky se budou vyskytovat pouze ojediněle.

"Po ránu musíme místy počítat s mlhami. Odpolední teploty ale budou zůstávat letní. Od pondělí do středy bude převládat jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat ke 12 až 7 °C, odpolední maxima budou mezi 21 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Dagmar Honsová
Dagmar Honsová
Foto: Se svolením Dagmar Honsové

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.