Meteoroložka: O víkendu se ochladí, v neděli začne sněžit

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2023

První dubnový víkend je počasí v ČR pod vlivem tlakové níže, což znamená jediné - mnoho slunečních paprsků si neužijeme. V neděli se navíc začne ochlazovat, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách i trvalý déšť. Odpolední teploty 8 až 12 °C, na východě až 15 °C.

Neděle bude ve znamení studeného severního proudění, které se do ČR bude dostávat kolem tlakové níže nad východní Evropou. "Nejvíce oblačnosti i srážek bude hned ráno a dopoledne - zataženo až oblačno, na většině území srážky - na severu od cca 600 metrů sněhové. Postupně se bude hranice sněžení na severu území ještě snižovat. Odpoledne bude oblačno, přechodně i polojasno a srážky budou místy ustávat - večer budou ojedinělé srážky už převážně sněhové, a to včetně nížin. Na severu na horách napadne až kolem 10 centimetrů sněhu. Odpolední teploty 3 až 10 °C, na severu bude nejchladněji, na jihu až 10 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

A studené severní proudění udeří v příštím týdnu v plné síle. Noční teploty budou klesat pod bod mrazu a poškodit tak opět mohou kvetoucí vegetaci. "V pondělí bude oblačno, místy sněhové přeháňky. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Následně v úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. A ve středu bude oblačno, místy sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 4 až 8 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.