Meteoroložka: Po víkendu se dostaví citelný propad teplot

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 3. 2023

Užívejte nadprůměrné teploty, víkend přinese mírné ochlazení a citelný propad teplot vzduchu nás čeká počátkem příštího týdne – to se sněhové vločky dostanou i do středních poloh, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Dnes by měla být pokořena letošní první dvacítka. Od jihozápadu do Česka proudí teplý vzduch, teploty tak budou nadprůměrné - ještě vyšší pro dnešní den přinesly roky 1990 a 2014 - tehdy rtuť teploměru stoupala i přes 20 °C. Během odpoledne bude polojasno až oblačno. Odpolední teploty vysoko - mezi 16 až 20 °C.

"A teplé jihozápadní až západní proudění bude mít zelenou i během čtvrtečního dne - nejvyšší odpolední teploty budou opět stoupat vysoko - na jižní Moravě i přes 20 °C a zejména tam nejsou vyloučené teplotní rekordy. Jinak bude převládat velká oblačnost - oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno. Zejména na severu a severozápadě území místy přeháňky. Odpolední teploty vysoko - mezi 16 až 20 °C, na jižní Moravě až 22 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka v rámci předpovědi.

V pátek bude oblačno až zataženo, během odpoledne na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 14 až 18 °C, na jižní Moravě 20 °C. Během dne větrno.

V sobotu lze očekávat oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor sněžení. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. Větrno.

V neděli si počasí nachystá oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 8 až 12 °C, na jihovýchodě kolem 14 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od středních poloh srážky sněhové. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách přechodně i déšť se sněhem. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.