Meteoroložka: Polovina týdne slibuje teploty šplhající až k 27 °C. Pak přijde zásadní zlom, rtuť teploměru začne rychle klesat

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2022

První polovina týdne přinese nadprůměrné teploty, které se budou v odpoledních maximech zastavovat na letních hodnotách – v pondělí a v úterý počasí slibuje příjemné hodnoty, a to 22 až 26 °C, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve středu budou maxima stoupat na 23 až 27 °C. "Od čtvrtka začne oblačnosti přibývat a teploty půjdou dolů. Máme tak před sebou zřejmě jednu z posledních možností vyrazit k vodě. Její teplota se v přírodních nádržích pohybuje nejčastěji od 19 do 22 °C. Nejvyšší teploty hlásí Nechranická a Vranovská přehrada. Kvalita vody je už ale místy zhoršená, což je způsobeno výskytem řas a sinic," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Kvůli prodlužujícím se nocím a ochlazení půjde teplota vody od konce týdne rychle dolů. "A dobré podmínky jsou i pro vodáky. Většina řek je totiž stále dobře sjízdná a počasí v počátku týdne bude přát i spaní pod stanem. Nejnižší ranní teploty nebudou většinou klesat pod 10 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.