Meteoroložka popsala, kolik centimetrů sněhu leží v ruzných městech ČR. Bílá pokrývka nevydrží, teploty půjdou nahoru

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2022

V sobotu ráno se lidé na většině území České republiky probudili do bílého rána – většinou napadlo do 5 centimetrů, jen na Šumavě na Churáňově až 9 centimetrů sněhu. "V ranních hodinách leženo například v Praze – Ruzyni 4 centimetry, v Tušimicích 5 centimetrů, v Karlových Varech 2 centimetry, v Plzni 4 centimetry, v Liberci 3 centimetry, v Přibyslavi 2 centimetry, v Brně 1 centimetr, v Přibyslavi 2 centimetry a v Ostravě pouze sněhový poprašek," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Během soboty se ale teploty opět budou šplhat nad bod mrazu a sníh bude rychle odtávat. Na druhou adventní neděli ČR čeká další nárůst teplot vzduchu a sníh bude odtávat také v horských oblastech.

"Během noci na neděli bude převládat zataženo, ojediněle mrholení nebo slabý déšť. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat od 2 do -2 °C, ale na teploměru zůstanou teploty většinou nad bodem mrazu - mezi 5 až 1 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Také v neděli bude počasí v ČR pod vlivem oblasti nízkého tlaku vzduchu. "Mnoho slunečních paprsků si neužijeme. Teploty ale porostou. Po ránu musíme ojediněle počítat s mlhami. Jinak bude zataženo až oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení. Pocitové teploty budou opět o poznání nižší v porovnání s tím, co naměříme na teploměru - foukat bude mírný jihovýchodní až východní vítr, na východě území i čerstvý. Teploměr na východě území ukáže až 8 °C, pocitové teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C," dodal pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.