Meteoroložka prozradila, kdy konečně zasněží. Česko se ocitne až v 5 centimetrů bílé pokrývce, odhalila

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2021

Dalo by se říct, že konečně se blýská na bílé časy. V nadcházejícím týdnu se totiž Česko v nížinách dočká sněhové nadílky. I když ale nevydrží dlouho, milovníci sněhu by si mohli přijít na své. "Od čtvrtka to vypadá, že se srážky sněhové dostanou zejména v nočních hodinách i do nížin," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V příštích čtyřech týdnech se v Česku očekává běžné lednové počasí. V noci bude mrznout, přes den se teploty v týdenním průměru dostanou mírně nad nulu. Ten nadcházející by ale mohl konečně přinést sníh do nížin.

"Čeká nás pravé zimní počasí. Převážně bude v nadcházejícím týdnu zataženo, na většině území od pondělí do středy s deštěm či srážkami smíšenými. Sněžit by mělo od 600 metrů nad mořem. Ale od čtvrtka to vypadá, že se srážky sněhové dostanou zejména v nočních hodinách i do nížin. Přes den by to měly být srážky mrznoucí nebo smíšené deště se sněhem a teploty se budou dostávat pod bodem mrazu. V odpoledních maximech se budou zpočátku týdne zastavovat do 5 stupňů Celsia, takže se po ránu se bude vytvářet náledí. A při mrznoucích srážkách i ledovka a koncem týdne, tedy od čtvrtka by to měly být teploty v rozmezí mínus 2 až plus 2 stupně Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že právě od čtvrtka se Česko zahalí alespoň na chvíli bílou pokrývkou.

Konec října přinese příjemné podzimní teploty, kdy počasí ovlivní teplejší vzduch od jihu ...

"Přes den by sněhová pokrývka měla odtávat, ale hrozí, že ráno se s tím řidiči potýkat budou. Napadnout by ojediněle v nížinách mohlo až k pěti centimetrům sněhu," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka z pražského Meteopressu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu