Meteoroložka: Silné bouřky se opět přihlásí o slovo, tvořit se mohou i supercely

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Jindřich Mynařík / CNC / Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2024

Od bouřek jsme si dlouho neodpočinuli. Už dnes opět zahrozí a místy budou i silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. "Tentokrát bude největší nebezpečí v podobě silného větru, který v nárazech bude dosahovat rychlosti 80 km/h. V rámci toho, že půda je nasycena vodou, může docházet k vyvracení stromů. Dále pak očekáváme krupobití a srážkové úhrny kolem 25 milimetrů. Dobré podmínky jsou dnes i pro vznik supercel," upozornila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že bouřky budeme skloňovat do konce stávajícího týdne, v tom dalším se pak ochladí.

Ve čtvrtek lze zpočátku dne očekávat polojasno až oblačno, během dne další přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 25 °C, na jihovýchodě 27 °C.

pátek bude počasí kopírovat situaci z předchozího dne. "Zpočátku bude polojasno až oblačno, během dne další přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 25 °C, na jihovýchodě 27 °C," popsala odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude závěr pracovního týdne.

Víkendové počasí

V sobotu bude možné se připravit na oblačno až polojasno, během dne další přibývání oblačnosti a místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 22 až 27 °C.

V neděli se počasí teplotně mírně zhorší. "Bude oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 19 až 24 °C," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz ohledně druhé červnové neděle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.