Meteoroložka: Teplotní pád bude pokračovat

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2024

Čtvrteční ráno odstartovalo místy mrazem. "Na Českomoravské vrchovině teplota klesala k -3 °C, na Liberecku, Pardubicku a v Královéhradeckém kraji na -2 °C. Vůbec nejchladněji bylo na Jizerce, a to -7 °C," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na jihozápadě území sněžilo už od cca 500 metrů nad mořem.

Také ve čtvrtek k nám bude proudit studený vzduch od severu. "Nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat až o 6 °C níž, než je pro toto období běžné. Na horách bude sněžit a tvořit se sněhová pokrývka. Bude proměnlivá oblačnost –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ráno a večer jí bude nejméně, s přeháňkami musíme počítat během odpoledních hodin, vyloučené opět nejsou ani bouřky. V přeháňkách může spadnout až 5 mm, na Šumavě napadnout až 10 cm sněhu," popsala čtvrteční den pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová a dodala, že teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, avšak pocitově bude chladněji o 2 až 3 °C, a to kvůli mírnému severnímu větru.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C. 

Výhled na víkend

V sobotu lze očekávat zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové, v noci a ráno sněžení i v nižších polohách. Ranní teploty 4 až -1 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. 

V neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové, v noci a ráno sněžení i v nižších polohách. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 6 až 10 °C. 

Počasí v příštím týdnu

V pondělí je možné se připravit na oblačno až polojasno, místy přeháňky, od středních poloh srážky sněhové. Ranní teploty 1 až -5 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. 

V úterý bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, od středních poloh srážky sněhové. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. 

Ve středu bude počasí psát podobný scénář jako předchozí den. "Bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 8 až 12 °C," vylíčila v závěru své předpovědi Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí bude panovat do poloviny nadcházejícího pracovního týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.