Meteoroložka upřesnila předpověď do konce května. Česko čeká změna v počasí, dojde k ochlazení, dorazí bouřky

Počasí - Ilustrační foto
Počasí – Ilustrační foto
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2024

Z výhledu počasí do konce května to vypadá, že se nám tropické teploty vyhnou. "Ještě počátkem tohoto pracovního týdne se budou nejvyšší teploty zastavovat těsně pod letní hodnotu (25 °C), následně se ale budou pohybovat kolem hranice »jen« 20 °C," upřesnila předpověď počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že na výraznější nárůst teplot to nevypadá ani v poslední květnové dekádě.

Úvod nového týdne bude ještě příznivý. V pondělí bude jasno až polojasno, během dne na jihozápadě území až oblačno a tam místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Podobně tomu bude i v úterý, kdy lze očekávat jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Ve středu se postupně začne počasí měnit. "Očekáváme jasno až polojasno, postupně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 19 až 23 °C. Větrno – nárazy větru až 55 km/h," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Už ve čtvrtek začne docházet k poklesu teplot vzduchu. "Bude oblačno až zataženo, postupně místy přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Větrno – nárazy větru 55 až 70 km/h," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V pátek si počasí nachystá zataženo až oblačno, během dne na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. Větrno –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ nárazy větru 55 až 70 km/h.

Výhled počasí na víkend

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 15 až 19 °C. "A ve druhém volném dnu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tedy v neděli –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ lze očekávat, že bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 16 až 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.