Meteoroložka upřesnila předpověď na víkend: Vysoké teploty, srážky a bouřky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2024

Konec týdne bude ve znamení rčení, že »na mokrou zem rádo prší«. "Také druhý červnový víkend bude bohatý na srážky a místy musíme počítat i s bouřkami. Letošní medardovská pranostika, kdy Medarda najdeme v kalendáři v sobotu 8. června, se tak vyplní. Nejenže víkend bude bohatý na srážky, ale příští týden přinese ochlazení," vylíčila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a detailněji rozebrala počasí až do poloviny nadcházejícího týdne.

V sobotu bude oblačno až polojasno, během dne další přibývání oblačnosti a místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 22 až 27 °C.

V neděli si počasí nachystá oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky. "Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 19 až 24 °C," upřesnila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaké teploty budou panovat poslední den stávajícího týdne.

Výhled na další týden

pondělí lze očekávat oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve středu bude počasí psát velmi podobný scénář. "Bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 17 až 21 °C," popsala středeční den konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.