Reklama:

Meteoroložka upřesnila předpověď. Nejprve udeří silné bouřky s krupobitím, od pondělí nastane tropická změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2024

Počasí v ČR ovlivňuje od západu studená fronta. "Nad naším územím se bude vlnit a kromě srážek přinese opět místy i bouřky. Ty mohou být ojediněle i silné, a to zejména ve východních Čechách a na Moravě a ve Slezsku později odpoledne a během první poloviny noci. Bouřky budou doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 mm, krupobitím a silným větrem. Ve druhé polovině noci budou bouřky přecházet do deště. Ten bude na východě území ustávat až v neděli odpoledne. Do té doby spadne i přes 50 mm," upřesnila víkendové počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

V sobotu na západě lze očekávat 20 °C, na východě 28 °C. V neděli v maximech 21 až 25 °C a v pondělí budeme atakovat druhý tropický den letošního roku.

Počasí v dalším týdnu

Reklama:

V pondělí bude polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 24 až 29 °C.

V úterý lze očekávat polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

Ve středu si počasí nachystá polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 27 až 31 °C, na východě až 34 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 22 až 28 °C.

"A v pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: