Meteoroložka upřesnila předpověď počasí: Úvod týdne přinese vyšší teploty, následně zasněží i v nižších polohách, nakonec se ochladí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2023

Nový týden startuje relativně vysokými teplotami. "V 6 hodin ráno bylo na Ústecku a v Jihočeském kraji i přes 9 °C. Oblačnosti a srážek je ale hodně. Už v úterý se začne od severu výrazně ochlazovat. Jarní podzim tak vystřídá zima," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a vypracovala výhled počasí do dalších dnů.

V pondělí bude počasí v ČR pod vlivem tlakové níže. Bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. "Na horách na severu i vydatné. Denní teploty 8 až 12 °C, budou tak o 4 až 6 °C vyšší, než je pro toto období běžné," vylíčila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

V úterý lze očekávat oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, během odpoledne od severu další přibývání oblačnosti, na horách sněžení. Večer od severu se bude hranice sněžení snižovat do cca 400 m nad mořem. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 5 až 10 °C, večer od severu výrazné ochlazení.

Středa bude nejchladnějším dnem týdne. "Studené severní proudění ve vyšších polohách nepustí teploty nad bod mrazu. Ve středu bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Po ránu se bude ojediněle tvořit náledí. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -2 až 3 °C," popsala dále pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Už ve čtvrtek nás svým okrajem ovlivní teplá fronta, takže teploty půjdou opět nahoru. Ve čtvrtek bude zpočátku dne polojasno, postupně přibývání oblačnosti i srážek – ty mohou být ojediněle i mrznoucí. Ranní teploty -1 až -6 °C. Denní teploty 2 až 7 °C. A opět větrno – nárazy větru až kolem 55 km/h. A další frontální systém přes naše území přejde hned v pátek. Bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, postupně od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 5 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. A opět větrno – nárazy větru až kolem 55 km/h.

"V sobotu na sv. Kateřinu bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 4 až -2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová ohledně prvního víkendového dne.

Neděle bude psát podobný scénář – bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 4 až -2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Modely dávají další ochlazení na úplný závěr listopadu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.