Reklama:

Meteoroložka upřesnila předpověď. Vedra potrvají až do pátku

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2024

Tropické dny odstartovaly. "A čekáme je až do pátku. Teploměry ukáží až 32 °C, pocitovou teplotu bude výrazně zvyšovat vlhkost vzduchu," upřesnila předpověď počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Odbornice přes počasí předpokládá, že v úterý bude polojasno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, a to zejména v horských oblastech. "Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 28 až 32 °C," zdůraznila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ojediněle i silné. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, na východě až 30 °C.

Reklama:

Původně se vlna veder měla »odehrát pouze« do čtvrtka, ale ani ve čtvrtek to nebude teplotně mizerné, naopak. "Bude polojasno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

V pátek si počasí »nalinkuje« polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ojediněle i silné. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Výhled počasí na víkend

V sobotu bude zpočátku dne oblačno až zataženo, déšť, postupně ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

V neděli bude možné počítat s tím, že nastane oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: