Meteoroložka upřesnila výhled počasí do konce května. Déšť, bouřky a teploty kolem 20 °C

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: DANIEL ČERNOVSKÝ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2024

Meteorologické léto startuje už 1. června a podle prvního výhledu počasí na daný měsíc lze očekávat, že dojde k prodloužení řady teplotně nadprůměrných dní. "Do té doby ale můžeme na tropické teploty zapomenout," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nejvyšší odpolední teploty nebudou pro mnohé zcela ideální v kontextu toho, že jde o druhou polovinu května. Do konce měsíce se budou pohybovat v širokém rozmezí, a to od 15 do 25 °C.

"Zmíněných 15 °C naměříme při trvalejším dešti, naopak na letní hodnotu se rtuť teploměru dostane, pokud bude převládat jen malá oblačnost," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Srážek do konce května meteorologové očekávají hodně, stejně tak se budou v nejbližším týdnu vyskytovat četné bouřky.

"Po aprílovém víkendu bude příští týden zpočátku ve znamení velké oblačnosti a občasného deště, místy musíme počítat i s bouřkami, až ke konci týdne bude přechodně oblačnosti i srážek méně," upřesnila meteoroložka.

"V posledním květnovém týdnu se budou místy vyskytovat přeháňky, ojediněle bouřky a odpolední teploty se budou zastavovat kolem 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.