Meteoroložka: V Praze naměříme v příštích dnech stejné teploty jako v Římě

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2024

V úterý už v 5 hodin hlásila stanice Praha-Libuš 12,5 °C, ale v mrazových kotlinách na Šumavě a v Jizerských horách mrzlo. Úterní den bude ale velmi příjemný. "Očekáváme jasno až polojasno, během dne v horských oblastech při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Srážkové úhrny budou nízké. Tvořit se bude kupovitá oblačnost. Na většině území bude až 14hodinová délka slunečního svitu. UV index bude opět na středních až vysokých hodnotách. Odpolední pocitové teploty 20 až 24 °C, v Praze až 25 °C. Odpoledne začne mírně zesilovat jihovýchodní vítr," nastínila dnešní počasí meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na většině území hrozí nebezpečí vzniku a šíření požárů v přírodě.

Také středa bude větrná, ale převážně slunečná. "Bude jasno až polojasno, během dne v horských oblastech při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ zejména v Jeseníkách a v Beskydech. Srážkové úhrny budou nízké. Tvořit se bude kupovitá oblačnost. Odpolední teploty 20 až 24 °C, v Praze až 25 °C. Pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 15 až 40 km/h, v nárazech 55 km/h. Pocitově tedy 18 až 23 °C," popsala odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz a dále upozornila, že i ve středu na většině území hrozí nebezpečí vzniku a šíření požárů v přírodě.

Ve čtvrtek lze očekávat oblačno až zataženo, postupně místy přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Větrno – nárazy větru 55 km/h.

V pátek bude zataženo až oblačno, během dne na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. Větrno – nárazy větru 55 km/h.

Výhled na víkend

V sobotu si počasí nachystá zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

Nedělní den se pak ponese v podobném duchu. "Bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.