Meteoroložka: Větrné dny bude střídat azuro a mrazivo

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 2. 2023

I noc na sobotu byla větrná – sobotní ráno hlásí nejsilnější poryvy větru na Moravě a ve Slezsku. V 7 hodin v Kuchařovicích nárazy větru dosahovaly rychlosti 104 km/h, v Přibyslavi 90 km/h, v Ostravě 86 km/h. Od západu bude vítr slábnout už během dopoledních hodin. Na Moravě a ve Slezsku se budou jeho nárazy stále pohybovat o rychlosti až kolem 90 km/h, slábnout bude během odpoledne. V noci na neděli už bude na celém území foukat pouze mírný severní vítr o rychlosti do 20 km/h a v neděli slabý proměnlivý do 15 km/h. Větrné a na srážky bohaté počasí bude střídat slunečné počasí – těšit se můžeme na pěti až osmihodinovou denní délku slunečního svitu a citelné ochlazení. Už nedělní ranní teploty budou klesat až k -10 °C, v pondělí k -15 °C, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty -3 až -7 °C, na východě až -10 °C, ojediněle až -15 °C. Denní teploty -3 až 1 °C.

V úterý lze očekávat jasno až polojasno. Noční teploty -6 až -10 °C, ojediněle až -15 °C. Denní teploty -4 až 1 °C.

Ve středu si počasí nachystá jasno až polojasno. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle kolem -10 °C. Denní teploty -1 až 3 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle kolem -10 °C. Denní teploty 0 až 4 °C.

V pátek bude jasno až polojasno. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.