Meteoroložka: Z jarních teplot se vrátíme do zimy, ale jen krátce

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2023

Ve středu nás čeká opět výrazné ochlazení a návrat sněhových vloček už do nadmořské výšky přibližně 400 metrů nad mořem. Ale ochlazení bude pouze přechodné – konec týdne přinese jarní teploty a na výraznější propad teplot vzduchu to prozatím do konce března nevypadá, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Úterní ráno opět přináší vysoké teploty - nemrzne ani na vrcholcích hor, v Praze-Karlově bylo v 6 hodin 11,4 °C. Během dne bude většinou zataženo nebo oblačno. V průběhu dne se mohou vyskytovat přeháňky nebo déšť - během dne hlavně na jihu a na jihovýchodě území, odpoledne a večer bude od západu přibývat srážek, rovněž se bude ochlazovat, hranice snažení tak bude postupně klesat od západu do vyšších poloh, v noci i do středních. "V průběhu dne bude foukat silnější vítr v nárazech i do 55 km/h, a to hlavně na západě či severovýchodě a východě, během večera bude od západu postupovat studená fronta, na které bude vítr zesilovat, nárazy zde mohou být kolem 50 až 70 km/h. Odpolední teploty se zastaví mezi 10 až 14 °C, na studené frontě se bude výrazně ochlazovat," upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Středeční ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až -3 °C a místy se bude tvořit náledí. Oblačnost bude doslova aprílová - převážně polojasná až oblačná, zpočátku bude na západě i jasno či skoro jasno, na východě oblačno a zataženo. Odpoledne budou zejména v Čechách přeháňky, ty budou od poloh 400 metrů nad mořem sněhové nebo smíšené. Odpolední teploty 3 až 8 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, na západě území až oblačno. Ranní teploty ale na celém území mrazivé – mezi -1 až -5 °C, po ránu místy tvorba náledí. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

V pátek lze očekávat oblačno až polojasno. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

V sobotu bude jasno až polojasno. Ranní teploty mezi 3 až -1 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, během dne od západu místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 10 až 14 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.