Mezi páry někdy létají jiskry, říká tanečnice Veronika Lálová a prozradila, čím si ji získal Marek Eben

Veronika Lálová s Janem Onderem
Veronika Lálová s Janem Onderem
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2021

Dvakrát se objevila ve finále StarDance, po boku herce Zdeňka Piškuly (22) dokonce Veronika Lálová (29) prestižní televizní show ovládla. Zkušeností, jak náročnou soutěží projít, má profesionální tanečnice na rozdávání. "Nejsložitější jsou pro tu VIP osobnost začátky. Jak se ale naučí základ, tak se další věci už nabalují," řekla tanečnice pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak vnímá moderátory Marka Ebena (63) a Terezu Kostkovou (44).

Veroniko, po boku pětibojaře Davida Svobody jste se do finále dostala, s hercem Zdeňkem Piškulou jste pak taneční show zcela ovládli. Zkušeností máte opravdu na rozdávání. Těšíte se na další řadu, nebo už účinkování v taneční soutěži berete hlavně jako práci?

Pořád se hodně těším. Těším se na tréninky, na setkání s osobností, která mě potká. Nejvíce se asi těším na přímé přenosy, když tam jsou diváci, je tam suprová atmosféra a těším se i na tu kapku stresu, která přenosy provází.

Pro diváky u televize vypadá celá show velmi lehce a uvolněně, ale je mi jasné, že v zákulisí je to hodně o dřině na tréninku. Co je při StarDance pro vás nejsložitější?

Nejsložitější je vytvořit super sestavu a show, aby to vypadalo jako celek opravdu dobře. Nejtěžší pro VIP osobnosti jsou vždy začátky, než se naučí ten nutný základ. Když toto zvládnou, tak pak se na to nabaluje další a další pokrok.

Usmíváte se při tanci i do kamery. Ale krizové momenty za sebou máte také, že?

Je to vždy tak, že po konci StarDance zůstávají v hlavě hlavně hezké vzpomínky, ale je logické, že se Zdeňkem i Davidem nějaké krize byly. Když jsou lidé spolu od rána do večera, řešíme různé věci, sestavy, co se teprve učí, osobnosti toho mají plné zuby... Je logické, že na každého přijdou krizové momenty, bez nich to nejde.

Krize jsou pochopitelné, ale došlo u vás někdy na slzy? Měla jste chuť se na všechno vykašlat?

Slzy štěstí při výhře přišly. Slzy smutku si nepamatuji, ale určitě jsou momenty, kdy toho má člověk plné zuby, je unavený, vyčerpaný, bolí ho celé tělo... StarDance je opravdu náročný projekt fyzicky a hlavně psychicky. Je to náročná show, ale krásná - máte pak radost z výsledků, z reakcí diváků... Radost nakonec vždy přebije vše ostatní.

Jaký je Marek Eben a Tereza Kostková v zákulisí? Povzbuzují a vtipkují, nebo se drží spíše stranou?

Marek a Terka jsou naprosto úžasní lidé, kteří nás hodně povzbuzují a fandí, občas zavtipkují, jsou kamarádští... Hodně nám pomáhají, cítíme se jako doma. Cítit se uvolněně je důležité. Takže stranou se určitě nedrží a je to dobře. Pamatuji si, že přinesli i nějaké dobroty do zákulisí... Jsou to skvělí lidé a mám je moc ráda.

Ženy i muži si všímají, že máte hodně vyrýsované nohy i stehna. Je to jen z tance? Nebo třeba na hýždě jedete nějaké speciální cviky?

Popravdě na zadek necvičím, takto mi sám narostl. Ale o sebe se starám, cvičím, používám krémy i galvanické žehličky... Tělo a hlavně kůže dostává zabrat, je třeba se starat. Ale samotný tanec je tak fyzicky náročný, že tělo vycvičí.

Co jídlo a životaspráva? Jak vypadá váš jídelníček během StarDance?

O mně se ví, že jsem gurmán, miluji jídlo a kdybych měla držet diety, byla bych asi hodně nešťastná. Snažím se nejíst smažené věci, nejím často fast food, ale občas zhřeším, ale nepřeháním to. Držím se toho, že na co mám chuť, to si dám. Určitě nemohu říct, že jím jen zeleninu... Naopak jím asi všechno. Při StarDance ale například opravdu hodně piji vodu.

Každého samozřejmě zajímá, zda se při tanci do sebe partneři zakoukávají. Je to běžné, že přeskakují mezi tanečníky jiskry?

Několikrát se to už stalo, že se VIP a tanečník do sebe zakoukali, vydrželi jim to spolu, mají rodinu. Je to jako všude jinde, kde spolu lidé tráví hodně času. Pokud si sednou názory a hodnotami, mají se rádi a jiskra přeskočí, tak proč ne. Se Zdeňkem a Davidem jsme ale kamarádi. S Davidem jsme velcí přátelé a já si toho hodně vážím, on je hodně čistá duše a hodná osoba. Ale jsem ráda za všechny, které jsem při StarDance poznala.

Můžete na závěr přihodit nějakou vtipnou historku ze zákulisí?

Určitě jsou věci, které si musím nechat pro sebe, to by nebylo fér vůči ostatním něco vynášet. Ale zažíváme opravdu hodně legrace a když je skvělá parta, hodně si to užíváme.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.