Mia je tu s námi, ale jakože ne. Agáta popsala úskalí návštěvy kina se svými dětmi

Agáta Hanychová a Kryšpín Dopita
Agáta Hanychová a Kryšpín Dopita
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2024

Agáta Hanychová vyrazila se dvěma staršími dětmi do kina na dětský film. Jelikož se ale s dcerou Miou fotit nemůže, na fotografiích z akce je jen se synem Kryšpínem. Pro velmi otevřenou a sdílnou influencerku je těžké tvářit se, jako by její dcera neexistovala. Podle rozsudku soudu, který vyhověl žádosti Miina otce Jakuba Prachaře, nemůže na sociálních sítích ani na veřejných akcích blonďatou holčičku ukazovat. Stejný osud ji zřejmě čeká i s mladší dcerkou Rozárkou, která si aktuálně zvyká na »střídavou péči«. Pro ŽivotvČesku.cz o nevhodnosti »střídavky« u malých dětí promluvil odborník.

Influencerka a podnikatelka Agáta Hanychová už několik měsíců neukazuje dceru Miu na Instagramu, jelikož si to nepřeje její tatínek Jakub Prachař. V polovině května o zákazu ukazovat Miu na sociálních sítích rozhodl oficiálně soud. Agáta dostala měsíční lhůtu na to, aby snímky s dcerou ze svého instagramového profilu smazala.

Podle všeho platí i zákaz focení se s dcerou na společenských akcích. Hanychová totiž dorazila ve středu s dětmi do kina na dětský film, vyfotit se ale nechala jen se synem Kryšpínem. "Mia je nadšená. Je tu s námi, ale jakože ne," napsala Agáta do svého instastories, kde v sále natočila jen syna, kterého film prý příliš nezaujal.

Pro Agátu, která ze svého života se svými sledujícími sdílí téměř vše, musí být těžké dělat, jako že má jenom jedno dítě. Někdejší miss má totiž zákaz ukazovat i druhou dceru Rozárku, kterou má Agáta s Jaromírem Soukupem.

Někdejší mediální magnát si v polovině měsíce mnul ruce po »vyhraném« soudu o svou roční dceru. Soudkyně mu takzvaně přiklepla střídavou péči, kterou požadoval. I když se jedná o asymetrickou střídavou péči, kdy bude mít Rozárku více Agáta, Jaromír bude dceru vídat častěji než doteď.

To, jak roční holčička zvládá odloučení od matky, když je u svého otce, Agáta popsala v podcastovém povídání s Ornellou Koktovou. "Tak Rozárka neumí mluvit, takže nevím, ale od té doby, co chodí k otci, protože to není střídavka, ale je to navštěvování otce, tak potom, když se vrátí domů, tak se jí nemůže nikdo dotknout. Je na mně absolutně závislá, nemůžu si ani dojít na záchod, " popsala influencerka s tím, že kromě ní snese Rozárka z celé rodiny vedle sebe jenom sestru Miu a babičku Veroniku Žilkovou.

Pro ŽivotvČesku.cz už před časem psycholog Jeroným Klimeš vysvětlil, proč není střídavá péče pro malé děti vhodná.

"Do školkového věku je střídavá výchova zcela nevhodná, protože batole nemá představu o čase a střídání chápe jako osiření. Jev, který děti poznamenává do dospělosti, je separační reakce (reakce dítěte na odtržení od matky či primárního rodiče). To je jedna ze dvou základních reakcí dítěte na osiření. Batoleti totiž nevysvětlíte, že maminku zase uvidí za tři dny, protože děti až okolo pěti let teprve začínají chápat, co je to »odpoledne«. Jakmile odškubnete batole od matky, uděláte z něho psychicky sirotka," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Klimeš a dodal, jak se může separace projevit v dospělosti

"Když se to v rámci střídavé výchovy zopakuje padesátkrát za rok, tak s velkou pravděpodobností z toho dítěte vyroste patologický žárlivec. Protože žárlivecká reakce je dospělá podoba dětské separační reakce," popsal odborník, proč by se ke střídavé péči u malých dětí rozhodně nepřikláněl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.