Michael Douglas se netají tím, že zub času se do něj zakousává čím dál více. Herec přesto ve svých 77 letech prozradil, jak se člověk během podzimu života cítí

Michael Douglas
Michael Douglas
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2022

Herec Michael Douglas (77) patří mezi hollywoodské muže, kteří v 80. a 90. letech ukradli srdce mnoha svým fanynkám. Sám je už celé roky věrný jedné ženě, po jejímž boku spokojeně stárne a která mu byla oporou při boji s rakovinou. Pro časopis People promluvil o přibývajícím věku i o tom, kdy si uvědomil, že už není mladík.

Michael Douglas byl hvězdou romantických i akčních filmů a dodnes patří k obsazovaným hercům, kteří o práci nemají nouzi. A to ani přesto, že už je v důchodovém věku. Vzhledem k tomu, čím vším si po zdravotní stránce prošel, by měl na odpočinek nárok. On sám sebe ale ještě donedávna nevnímal jako stárnoucího muže, stále se cítil být mlád.

"To, že stárnu, mi došlo až při čtení scénáře filmu, který se točil právě okolo stárnutí. Četl jsem věty své postavy a říkal jsem si, že takového starce přece hrát nemůžu a produkce mě do té role ani nemůže chtít. Pak jsem se podíval do zrcadla a došlo mi to. Já starý jsem," řekl Michael Douglas společenskému magazínu People, kdy si uvědomil, že už není nejmladší.

Herecký veterán v roce 2010 oznámil, že trpí rakovinou hrtanu v pokročilém stadiu. Postupem času se mu díky léčbě podařilo nádoru zbavit a chodí na pravidelné kontroly, které dosud potvrzují, že jeho zdravotní stav je dobrý. Za to, že celý proces léčby zvládl, vděčí i své manželce Catherine Zeta-Jonesové (52).

"Jsem dost starý na to, abych věděl, že jsem momentálně v nejlepší fázi svého života, rozhodně to neberu na lehkou váhu. Jsem nesmírně vděčný za své manželství, skvělou ženu, hodné děti a za to, že jsem na tom po zdravotní stránce dobře," dodal Michael Douglas, který na posledních snímcích dokazuje, že stárnutí přijal a za vrásky se nestydí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.