Michael Krmenčík jako hráč pro reprezentaci: Já si myslím, že na Švédsko potřebujeme spíše útočníky, zasmál se Ladislav Vízek

Fotbalový útočník Michael Krmenčík
Fotbalový útočník Michael Krmenčík
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 2. 2022

Už za měsíc čeká českou fotbalovou reprezentaci barážový zápas o postup na světový šampionát. Je možné, že ve Švédsku bude chybět zraněný Patrik Schick (26). V tu chvíli by se prostor otevíral pro Michaela Krmenčíka (28). Takové varianty se ale upřímně zděsil fotbalový expert Ladislav Vízek (67), který pro ŽivotvČesku.cz řekl, jak by si ideální útočnou dvojici na baráž představoval.

Čeští fotbalisté se 24. března představí v barážovém utkání ve Švédsku. Pokud na skandinávské půdě uspějí, měl by je čekat lepší z duelu Rusko - Polsko. Je otázkou, zda Rusko ale nebude ze sportovních soutěží na čas vyškrtnuto, svět momentálně řeší invazi ruských sil na Ukrajinu.

Bývalý vynikající fotbalový útočník Ladislav Vízek ale nevidí české šance v baráži růžově. Podle něj by výběr trenéra Jaroslava Šilhavého (60) musel být zcela kompletní, aby na účast na světovém šampionátu v Kataru mohl pomýšlet.

"Já jsem pesimista, já se obávám, že se do Kataru nepodíváme. Když bude naše mužstvo kompletní a bez zdravotních potíží, tak se šance trochu zvyšuje. Jenže když se podívám na ty Švédy, tak nevěřím tomu, že máme velké šance, bez Schicka je pak nemáme vůbec," řekl Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz.

Variantě, že by snad zraněného Patrika Schicka mohl nahradit slávista Michael Krmenčík, se Vízek od srdce zasmál.

"Patrik Schick zahrál výborně na EURU a všichni k němu vzhlížíme. Žádného takového druhého útočníka teď nemáme. Krmenčíka mi ani nezmiňujte, já teď mluvím o útočnících, ne o Krmenčíkovi (směje se). Mám rád Adama Hložka a představuji si, že útok by měl hrát ve složení Schick a Hložek. Hložek by mu dělal servis a Patrik Schick by se staral o koncovku. Toto je pro mě ideální dvojice pro baráž, k tomu se upínám. Když se Schick nestihne vyléčit, tak to bude špatné. Pokud chceme se Švédském uspět, tak musíme být kompletní," doplnil pro ŽivotvČesku.cz muž, který v minulosti proslul řadou kontroverzních názorů, které umí rozdělit fotbalové fanoušky.

Pokud česká útočná jednička nestihne do baráže naražený lýtkový sval vyléčit, tak to podle Vízka bude znamenat nejen citelné oslabení na hřišti, ale bude to také zásah do mentálního rozpoložení celého týmu. Výběr trenéra Šilhavého bude bojovat s psychickým tlakem, který se při neúčasti útočného esa ještě zvýší.

"Já nechci urazit mužstvo, ale jestli Schick na baráž nebude, tak naše šance klesají o čtyřicet procent. Máme tady Hložka a Schicka, to jsou hráči, kteří to umí dát, jestli někdo začne mluvit, že tam může jít Krmenčík, to by pak ten fotbal musel vypadat jinak, to bychom museli se Švédy hrát nátlakový fotbal do šestnáctky a Krmenčík by musel podat mimořádně vyblázněný výkon," zakončil Ladislav Vízek, který se obává, že česká reprezentace se na světový šampionát do Kataru nepodívá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.