Michael Krmenčík si zaslouží odsouzení. Za mě je to pro Slavii špatný nákup, myslí si fotbalový expert

Jean-David Beauguel při strkanici s Michaelem Krmenčíkem.
Jean-David Beauguel při strkanici s Michaelem Krmenčíkem.
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

Poslední ligové kolo na sebe strhl pozornost Michael Krmenčík (28). Toho do velkého fotbalu přivedla Viktoria Plzeň, nyní ale kope za Slavii. Vysoký útočník, který v sešívaném dresu zatím neoslnil, divoce a provokativně slavil gól, který vstřelil do sítě klubu, který ho vlastně stvořil. To se nelíbilo fanouškům Plzně a zaskočeně hlavou pokyvovala i řada slávistů. "Plzeň ho vychovala, uvedla ho do velikého fotbalu a on předvede takovou »úctu«... To je od něj výstřelek, který nikdo nechápe," uvedl pro ŽivotvČesku.cz na adresu reprezentanta Ladislav Vízek (66).

Tvrdé utkání, při kterém diváci viděli tři červené karty, řadu ostrých zákroků, nepřesvědčivý výkon Slavie a podivné chování Michaela Krmenčíka. Tak by se dal stručně popsat ligový šlágr, ve kterém »sešívaní« nakonec porazili fotbalisty Plzně 2:0. Nad tvrdou hrou se pozastavil také bývalý vynikající záložník Ladislav Vízek.

"Viktorka si ten zápas prohrála sama, kdyby se hráči soustředili na hru, tak neprohráli. Slavia to měla postavené divně, myslím si, že takový Jean-David Beauguel by slávistické zadáky roztrhal sám. Ale snahu týmu zkazil Radim Řezník tím hloupým a nesmyslným faulem, za který dostal červenou, pak už to s plzeňskými bylo špatné. Takový faul z části pramení z přemotivovanosti, chtěli na ně od začátku utkání vlítnout, trenér jim řekl, ať hrají tvrdě, ale tohle si hráči spletli, to už nebyla tvrdá hra, to už byly zákeřné fauly. Přišly likvidační zákroky a podle mě všechny tři červené karty byly spravedlivé," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek s tím, že hra Slavie ho ale nenadchla a »sešívaní« jsou podle něj v lehké krizi.

Utkání přineslo řadu emotivních momentů, kdy oběma stranám tekly nervy. Po zápase například kolumbijský hráč v plzeňských službách Jhon Edison Mosquera (31) obvinil slávistického asistenta Pavla Řeháka (58), že ho rasisticky urážel. Plzeň žádá prošetření celého incidentu.

Nejvíce se ale mluví o Michaelu Krmenčíkovi. Nad jeho chováním při konci zápasu kroutí hlavou i část slávistických fanoušků. Rozhodně se nedá říct, že by bývalý hráč Plzně po posledním kole získal prestiž a obdiv. I když vstřelil druhou branku domácího týmu, tak se mluví o provokacích, kterými častoval soupeře.

"Myslím si, že Michael Krmenčík se nechová hezky, nechová se sportovně a nechová se gentlemansky. Jde o něm nějaká pověst a může si za to sám... Plzeň ho vychovala, uvedla ho do velikého fotbalu a on předvede takovou »úctu«... To je od něj výstřelek, který nikdo nechápe, tohle chování musí každý odsoudit, ať je to slávista nebo lidi z Plzně. Bude se muset omluvit a začít se chovat jinak, je otázka, zda to vůbec umí. Každý ve Slavii si nyní říká, zda bylo nutné ho kupovat. Šušká se, že ho Slavia vyfoukla Spartě. Když to teď zhodnotím, tak si myslím, že to byl špatný nákup," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek dost ostře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.