Michaela Dolinová s rodinou prodělala covid. Vylíčila průběh onemocnění a co viru předchází

Michaela Dolinová prodělala covid-19
Michaela Dolinová prodělala covid-19
Foto: nextfoto.cz

Epidemie koronaviru v Česku už postihla onemocněním covid-19 hodně lidí. Mezi nimi je i herečka a moderátorka Michaela Dolinová (57), která nemoc prodělala téměř s celou rodinou. Pro ŽivotvČesku.cz popsala, jaký měla průběh a proč ji ze začátku vůbec nenapadlo, že by se mohlo jednat o koronavirus. "Pět dní předtím jsem se necítila dobře, polehávala jsem, chodila jsem brzo spát a bolelo mě tělo," vyjádřila se.

Podle dat ministerstva zdravotnictví je potvrzených případů s covidem-19 celkem 1 450 947. Z toho 228 086 lidí patří do kategorie 65+. Onemocnění se objevilo i v rodině oblíbené herečky a bývalé hvězdy televizní obrazovky Michaely Dolinové, která s ním má nepříjemnou zkušenost z období vánočních svátků.

"Covid jsem prodělala, jedna moje dcera a manžel taky. Měla jsem opravdu velké štěstí, můj muž měl ještě lepší průběh než já. Dva dny mě trápily horečky – 5 dní předtím jsem se necítila dobře, polehávala jsem, chodila jsem brzo spát a bolelo mě tělo. Považovala jsem to za něco psychosomatického, že je to z deprese nebo špatné nálady," řekla Michaela Dolinová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si vůbec nepřipouštěla, že by mohla koronavirus chytit.

"Nakonec mi přijde, že to o sobě dává vědět dost dopředu. Pak najednou přijde teplota a člověk si už říká, že je to ono. Pořád jsem čekala, kdy se to zhorší. Bylo to kolem Vánoc," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická bývalá televizní rosnička z vlastní zkušenosti to, že příznaky covidu se projevují ještě předtím, než samotná nemoc propukne.

"Dva dny jsem byla v teplotách, pak jsem přišla o čich – ale úplně. Manžel mě zavřel v ložnici a nechodila jsem ven. Měla jsem přidělenou koupelnu, naštěstí máme v bytě dvě. A dcera to pak ode mě chytla a měla covid přesně na Štědrý den. Ale nechodila ke mně, nakazila se jenom tím, že se to v bytě nějakým způsobem drželo. Manžel byl se mnou v karanténě, opravdu se hodně chránil, a když se vrátil do práce, byl pozitivně testovaný. Musel zůstat doma dalších 10 dní," dodala Michaela Dolinová pro ŽivotvČesku.cz

Od pondělí 12. dubna došlo k částečnému návratu dětí do školních lavic a také začalo postu...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.