Michaela Dolinová v době »covidové« nezahálí. Hodně peču, vařím, najednou každý den něco vyrábím, přiznala

Michaela Dolinová prodělala covid
Michaela Dolinová prodělala covid
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

Michaela Dolinová (56), oblíbená herečka a moderátorka, prožívá současnou náročnou dobu s epidemií koronaviru tak jako všichni. Přese všechno, co se děje, se snaží zůstat optimistická a nepropadat myšlenkám na špatné scénáře, které se hrnou ze všech stran. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak se jí vede, jak tráví čas doma a jakou si nastavila denní rutinu s dcerou.

Michaela Dolinová je sympatická herečka, moderátorka a působí také jako učitelka základů herectví na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Jak jí zasáhla do života aktuální situace v Česku? "My stojíme. Já hraju divadlo, mám svoji divadelní agenturu, takže hodně rušíme a přehazujeme. Čekáme, až se to uvolní, ale já osobně jsem přesvědčená, že začneme hrát až někdy od února, března. I kdyby se začalo hrát od prosince, tak lidi nebudou chodit. Na Vánoce mám domluvené Open Air představení, tak na to se těším. Zatím to vypadá dobře," řekla Michaela Dolinová pro ŽivotvČesku.cz.

"Čas trávím tím, že učím na Mezinárodní konzervatoři, kde vyučuji základy herectví. Tam už působím asi deset let. Naštěstí to funguje dobře, studenti jsou zodpovědní, mám opravdu 95% účast. To mě psychicky zachraňuje. Pak na mě blahodárně působí sluníčko, protože když je ve čtyři hodiny tma, tak jsem opravdu v depresi. Na jaře to bylo jiné, protože jsem trávila chvíle na chalupě a myslím, že i hodně kolegům chybí to, že nemůžu ani pořádně trávit čas venku. Od čtyř hodin se začíná stmívat a už je to zase smutné. Nenadáváme na ta opatření, ale na celkovou situaci. Lidi už jedou i psychicky z posledního," přiznala oblíbená moderátorka a herečka pro ŽivotvČesku.cz.

"Mám dceru, která je taky ještě ve škole a má online výuku, tak se ráno spolu nasnídáme, dopoledne si dámo kafíčko, které si uvaříme celkem asi třikrát za den, sejdeme se u něj v kuchyni a »požvaníme«. Pak se zase přemístíme každá na opačný konec bytu. Hodně peču, vařím, najednou každý den něco vyrábím. Ale dívám se i na různé divadelní hry a připravuju se na představení na jaro," popsala svoji aktuální denní rutinu Michaela Dolinová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.