Michaela Dolinová zavzpomínala na časy v televizi: Železný uměl udělat z moderátorů hvězdy, přiznala

Michaela Dolinová byla dlouhé roky oblíbenou tváří TV Nova
Michaela Dolinová byla dlouhé roky oblíbenou tváří TV Nova
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2020

Herečka a moderátorka Michaela Dolinová (56) je oblíbenou osobností českého showbyznysu. Televizní diváci ji mohli pravidelně sledovat ve vysílání přední tuzemské komerční stanice, kde uváděla nejen počasí, ale třeba také populární ranní pořad, který se vysílá v novém složení dodnes. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na slavné časy na obrazovce a prozradila, co jí chybí v současné době v televizním vysílání.

Michaela Dolinová je sympatická osobnost, která má za sebou bohaté zkušenosti z mnoha sfér. Řadu let působila na televizní obrazovce komerční stanice TV Nova, kde moderovala počasí jako nejúspěšnější »Rosnička«. Uváděla také dlouholetý a dodnes oblíbený pořad Snídaně s Novou a zahrála si mimo jiné i postavu zdravotní sestřičky Marie Johnson v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Na časy strávené v televizi vzpomíná moc ráda. "Ještě tři roky po počasí jsem dělala Snídani s Novou, pak jsem hrála v Ordinaci v růžové zahradě. To působení bylo fajn také v tom, že jsem tam tak dlouho vydržela. Brala jsem to jako úplnou výsadu. Moc hezky vzpomínám na Železného, protože uměl ze svých moderátorů udělat v podstatě hvězdy a lidé se na to dívali, protože to byly jejich moderátorské osobnosti. Možná to bylo trochu uměle udělané, ale to nevadí. Lidé to mají rádi," zavzpomínala Michaela Dolinová pro ŽivotvČesku.cz.

"Když se podíváte na zprávy teď, tak kromě Reye Korantenga a Lucky Borhyové skoro nikoho neznáte jménem. Vždycky si vzpomenete na ty staré moderátory a je to podle mě škoda. Ty osobnosti by byly i dnes, ale potřebovaly by dobré promo. Neumí to asi žádná televize, ani ta Česká. Ta má skvělé moderátory, opravdu úžasné, ale kromě Jakuba Železného a Martina Řezníčka, je taky moc neznáte," řekla oblíbená moderátorka, herečka a učitelka herectví na Mezinárodní konzervatoři v Praze pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.