Michaela Gemrotová se stala maminkou. Dcera operní pěvkyně dostala jméno Anežka

Operní pěvkyně Michaela Gemrotová
Operní pěvkyně Michaela Gemrotová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 6. 2021

Operní pěvkyně Michaela Gemrotová (35) prožívá nejšťastnější období v životě téměř každé ženy. Na sociálních sítích oznámila, že se poprvé stala maminkou. Na konci května na svět přivedla holčičku, která dostala tradiční české jméno. Otcem je zpěvaččin manžel Jiří Štika, který jí byl po celou dobu těhotenství oporou.

Podařilo se jí prosadit především v operní sféře a působí na jevištích divadel v předních českých muzikálech a představeních, nyní ale Michaela Gemrotová působí ve zcela nové roli - v roli maminky. Na konci května přivedla na svět holčičku, jejíž narození oznámila na sociálních sítích.

"Dne 29. 5. 2021 v 10h do naší rodiny připlavala ta nejstatečnější štička. Anežka Štiková, 2,9kg, 47cm. Cesta byla dlouhá, náročná... Je to hrdinka," napsala známá operní pěvkyně k fotografii miminka, kterou zveřejnila na Instagramu. Dceři poděkovala, že si za rodiče vybrala ji a manžela. Jiřímu Štikovi pak poděkovala za to, že v něm měla oporu.

Novorozená holčička dostala jméno Anežka. Jde o tradiční křesťanské jméno pocházející z řeckého slova »hagnos«, které se překládá jako »čistá« či »nevinná«. Rovněž jde o českou verzi latinského jména Agnes.

Těhotenství Michaela Gemrotová oznámila letos v lednu, jen čtyři měsíce poté, co se provdala za Jiřího Štiku. Tehdy ještě sama nevěděla, zda na svět přivede holčičku či chlapečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.