Michaela Tomešová přiznala, jak zvládá výchovu synů v epidemii. Rodičům poslala vzkaz, jak se nezbláznit

Herečka Michaela Tomešová se synem
Herečka Michaela Tomešová se synem
Foto: nextfoto.cz

Rodičovství může být občas hodně náročné. Obzvláště v době epidemie koronaviru je všechno mnohonásobně těžší a čas strávený s dětmi mezi čtyřmi zdmi dokáže sem tam ubrat síly. Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová (29), kterou diváci znají mimo jiné jako Barču z televizního seriálu z lékařského prostředí, má dva syny – staršího Kristiána (4) a mladšího Jonáška (2,5) a sama je vděčná za manžela, který je pro ni velká opora. "Za mě je nesmírně důležitá sounáležitost rodičů, aby se dokázali vystřídat. Jestli ta možnost existuje. Nechat si alespoň chvilku pro sebe nebo se projít o samotě," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Michaela Tomešová má doma hned tři chlapy – dva syny a manžela Romana (33), který aktuálně hraje postavu Tonyho v populárním seriálu Slunečná. Měsíce vládnoucí epidemie, kdy navíc nějaký čas platila velmi přísná omezení volného pohybu a člověku neměl moc možností a příležitostí, co dělat, trávila s rodinou. Péče o děti je náročná a udržet si zdravou psychiku, když není možnost každodenního vyžití, zůstává mnohem větším uměním.

"Těch náročnějších chvilek je určitě hodně. Člověk děti nemůže dát do školky nebo na hlídání a odpočinout si. Za mě je nesmírně důležitá sounáležitost rodičů, aby se dokázali vystřídat. Jestli ta možnost existuje. Nechat si alespoň chvilku pro sebe nebo se projít o samotě. Stačí 15 minut na »refreš«. Pokud není tatínek, na půlhodinku se může obětovat například i babička nebo kamarádka. I to dokáže hodně pomoct," řekla Michaela Tomešová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i když jsou dlouhé měsíce doma nelehké, je vděčná za to, jaké má s rodinou zázemí, které jim ve zvládání situace výrazně pomáhá.

"Vnímám to jako dar, protože jsem s dětma mohla být mnohem víc. Bydlíme na vsi a mohli jsme se věnovat práci na zahradě, kluci tam mohli běhat – což beru jako velkou výhodu. Mohli jsme jít na pole, projít se do lesa, proto nám to úplně nevadilo. Spíš co pozoruju, že klukům už chybí kamarádi. Pro malé děti jsou školky ještě zavřené, což se doufám brzo změní. Byli jsme také hodně zvyklí chodit na návštěvy, navštěvovat různé farmy a jezdit na výlety," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz dvojnásobná maminka, která se v roce 2016 provdala za dlouholetého partnera Romana a jejich svatební den připomínal pohádku.

Důležitá je podle jejích slov vzájemná opora partnerů. "Ne vždy tatínci přijmou svou roli, fakt, že nejsou pouze živitelé. Naštěstí se to v dnešní době mění, z čehož mám radost. Už se mnohem více zapojují do domácnosti a celkově do výchovy dětí," dodala Michaela Tomešová pro ŽivotvČesku.cz

Některým ženám mateřství výrazně svědčí a naopak ještě podtrhuje jejich přirozenou krásu. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.