Michal David v hledáčku módní policie. Na červený koberec si vyrazil v džínách. Stylista hvězd okomentoval jeho "modrou outfit sestavu"

Michal David
Michal David
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2022

Na premiéru nové české teenagerské komedie se vypravil také stylista slavných Kája Pavlíček (49), který si všímá všech detailů a chyb na outfitech přítomných. Pro ŽivotvČesku.cz proto řekl, co si myslí o velmi ležérním outfitu Michala Davida (61), autora hudby z nového filmu. "Dress code akce byl »smart casual«, takže bych to nehodnotil až tolik přísně," uvedl módní expert.

Teenagerská muzikálová komedie Andílci za školou sice oficiálně vznikla již v roce 2020, ale kvůli restrikcím v době pandemie koronaviru mohla mít svou premiéru s červeným kobercem teprve nyní. Objevil se na ní také Michal David, muzikant a hudební skladatel, který je autorem celé hudební složky nového filmu.

Překvapil však svým vzhledem. Na červený koberec totiž dorazil oblečený v džínách a poněkud pomačkané košili s rozhalenkou. Jelikož je zpěvák známý tím, že si většinou na své image dává záležet, nejednoho fanouška to jistě zaskočilo. Lehce překvapen byl také stylista Kája Pavlíček, který si na večerní akci vyrazil také. Pro ŽivotvČesku.cz proto popsal, jak tento lehce kontroverzní outfit vnímá.

"Je pravda, že Michal David si většinou vybere třeba nějaké zajímavé sako, dobře se obléknout umí. Proto mě také jeho volba pro tento večer lehce překvapila, ale protože dress code byl tentokrát »smart casual«, nehodnotil bych to až tolik přísně," řekl pro ŽivotvČesku.cz odborník na módu, který se v tomto průmyslu pohybuje již několik desítek let.

"Co já osobně nevidím úplně rád, jsou džíny na červeném koberci. V tomhle případě však jde o komedii pro mládež, takže by se mu to dalo odpustit, protože v takovém prostředí jsou přece jen módní pravidla uvolněnější. To samé platí také pro košili, která odpovídá tomu, co se dnes mezi mladými nosí. Boty si Michal David vzal zajímavé, takže proti těm nic nemám," uvedl Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz.

Své hodnocení Kája Pavlíček zakončil menší úvahou. "Červený koberec je nejen pro celebrity, ale také všechny ostatní, kdo jsou na akci pozváni, příležitost se ukázat a zaujmout. Je to možnost, kam vynést třeba i kousky, které jinak moc často nenosíte či se jinam než právě na takovouto příležitost nehodí. Proto mi přijde škoda, pokud toho někdo nevyužije," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz svůj postoj k filmovým premiérám stylista, který má s hodnocením módy bohaté zkušenosti jako porotce z mnoha soutěží krásy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.