Michal Tučný je stále ve vzpomínkách. Jeho dcera Michaela popsala, jak žije po odchodu otce

Dcera legendy české country Michaela Tučná
Dcera legendy české country Michaela Tučná
Foto: Showpix.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2021

Ve čtvrtek uběhlo 26 let od smrti hudební legendy Michala Tučného (†48). Jeden z nejvýznamnějších interpretů české country stvořil nezapomenutelné hity - jako jsou Báječná ženská, Snídaně v trávě nebo Spím v obilí, které se zalíbily i posluchačům, kteří tomuto žánru neholdují. Jeho muziku v srdci dodnes nosí nejen fanoušci, ale i dcera Michaela Tučná, která na tatínka stále s láskou vzpomíná. "Po 26 letech už ztráta táty není tak palčivá, nicméně jistý kompas, který mi tu táta nechal, čas nijak nezměnil," uvedla pro ŽivotvČesku.cz dcera výjimečného hudebníka, která nadání po otci zdědila.

Vystupoval s kapelami Greenhorns, Fešáci, Tučňáci, ale i sólově. Michal Tučný díky své hudbě zůstává nezapomenutelnou legendou nejen v srdcích fanoušků, ale především v srdci milované dcery. "Vzpomínám na něj samozřejmě pořád. Po 26 letech už ztráta táty není tak palčivá, nicméně jistý kompas, který mi tu táta nechal, podle kterého se snažím sebe, svoje kroky a život kormidlovat, čas nijak nezměnil a díky tomu je táta v mém životě stále přítomný a blízký," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Michaela Tučná, které tatínek předal svůj hudební talent.

Vynikající hudebník zemřel ve věku 48 let a jeho dcera byla tou dobou ještě mladičká, s otcem ale stihla zažít spoustu nezapomenutelných momentů. "Vzpomínek je hodně a každá je nejkrásnější podle toho, ve které situaci vyplave na povrch. Nedávno jsem vzpomínala na Silvestr, který jsme strávili spolu s mámou a tátou v autě. Měla jsem čerstvě řidičák a jeli jsme za kapelou, se kterou táta spolupracoval, na silvestrovskou zábavu, kde celý večer hráli. Jel tam na ně jenom bafnout a pozdravit, bylo to pro ně překvapení. Zazpíval si s nimi jednu písničku a jeli jsme zpátky, ale ta cesta byla úplně boží. Povídali jsme si o všem možném, táta mi radil finty, jak se řídí na sněhu a náledí a nakonec jsme i tu půlnoc oslavili v autě. Hodně jsme se smáli, byli jsme si všichni tři v tu chvíli hodně blízcí. Ráda na tu cestu vzpomínám," uvedla nostalgicky dcera country legendy pro ŽivotvČesku.cz.

Hudba Michala Tučného ovlivnila nespočet lidí, zásluhu na tom nesou i jeho dcera a kapela Jelen, kteří se společně pustili do projektu, na který by byl legendární muzikant pyšný.

"Řekla bych, že mě táty hudba ovlivnila hodně, ale současně nevím, s čím a jak to poměřit. Moc se mi líbílo, jak k tátovým písničkám přistoupili kluci z Jelena, s respektem, ale svým otiskem je rozhodně posunuli kousek blíž k mladým lidem a propojili je s tátou, kterého znají jen z vyprávění. Moc mě bavilo s nimi na tom projektu spolupracovat, jela jsem s nimi dvě turné, strávila jsem s nimi dost času a musím říct, že z náboje, který ty dva roky měli, žiju doteď," okomentovala Michaela Tučná pro ŽivotvČesku.cz, jak společně s kapelou oprášila největší hity svého otce.

Michaela Tučná věděla, že zdravotní stav tatínka není dobrý, před jeho odchodem na věčnost ale nechtěla ztrácet naději v zázrak. "Přesto, že byl táta hodně vážně nemocný, před jeho smrtí jsem si nepřipouštěla, že se to opravdu stane. Pořád jsem doufala, že to dopadne dobře a krátce po jeho smrti jsem měla dojem, že je táta na trochu delší šňůře než obvykle a že ho stále nějak podvědomě čekám," zavzpomínala dcera Michala Tučného pro ŽivotvČesku.cz na nelehkou dobu.

Hudební svět se od skonu Michala Tučného hodně změnil a jen těžko se dá říct, jak by se nová muzika jednomu z nejvýznamnějších interpretů české country líbila. Ani jeho dcera si na takový odhad netroufá. "Samotnou by mě to zajímalo, protože táta mě vždycky překvapil a i když mi třeba zrovna jeho kritika nešla pod nos, nakonec jsem pochopila, jak to myslel a musela jsem s ním souhlasit. V posledních letech jeho života, v době, kdy mě přešel puberťácký vzdor, jsme si celkem notovali, líbily se nám podobné věci," uvedla pro ŽivotvČesku.cz hudebně nadaná dcera legendárního muzikanta.

Skupině Fešáci, se kterou zpěvák prožil velmi úspěšnou éru, vychází po Velikonocích remasterované dvojalbum. Fanoušci, kteří si ho poslechnou, na éru této kapely s Michalem Tučným nikdy nezapomenou. I po dlouhých letech jeho hlas v písních rádi slyší a důvody jsou podle jeho dcery jasné. "V jeho projevu byla nějaká zázračná důvěryhodnost. A taky je v nich jeho dobré srdce," dodala pro ŽivotvČesku.cz Michaela Tučná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu