Mikuláš Ferjenčík: Vajíčko smysl nemá. Lepší je nedat Andreji Babišovi hlas u voleb

Poslanec Mikuláš Ferjenčík
Poslanec Mikuláš Ferjenčík
Foto: Se svolením Mikuláše Ferjenčíka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Víkendový předvolební mítink Andreje Babiše (66) v Průhonicích měl dohru v podobě nečekaného útoku. Premiér dostal zásah vajíčkem. Policisté na náměstí následně zadrželi dva muže. Podle všeho šlo o politické odpůrce šéfa hnutí ANO. "Andrej Babiš sklízí nevoli veřejnosti za totální nezvládnutí koronavirové krize," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík (34), co je podle něj důvodem útoku.

Andrej Babiš v obci, kde žije, podepisoval svou novou knihu a pozval veřejnost, aby přišla na zmrzlinu. Na náměstí, kde jsou nakreslené křížky za oběti koronaviru, se objevila i manželka premiéra Monika Babišová (47). Nikdo ze zúčastněných netušil, že dojde k útoku vajíčkem na premiéra. "To je za rodinu," okomentoval svůj čin útočník, kterého zadržela policie.

"Určitě vhodnější způsob, jak proti premiérovi protestovat, než po něm házet vajíčka, je přijít k volbám a vhodit jiný volební lístek než pro Andreje Babiše," řekl pro ŽivotvČesku.cz místopředseda Pirátů s tím, že jde o opakovaný »vtip«. "Zažili jsme to za Paroubka a nefungovalo to. Na mě více zafungovaly kříže na náměstí, to si myslím, že bylo mnohem silnější," doplnil.

Odpolední akce v Průhonicích i po útoku pokračovala. Andrej Babiš se skryl ve své cukrárně, kde ho hlídali muži zákona. Kolem 18. hodiny byl na místě klid a všichni lidé se rozešli. "Myslím si, že vejce udělalo Andreji Babišovi radost, protože odvedlo pozornost od těch křížů na náměstí, ale vliv na volby to mít nebude," dodal svůj pohled na útok vajíčkem Mikuláš Ferjenčík pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.