Milan Drobný neudělá krok do strany a bez hole se neobejde. Čeká mě zásadní operace, přiznal

Milan Drobný na akci v Českém rozhlase
Milan Drobný na akci v Českém rozhlase
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2021

Zpěvák Milan Drobný (76) je stále zavalen prací a pořád chce rozdávat radost na koncertech. Na své fanoušky myslí víc než na vlastní zdraví. Je smířený s tím, že po Novém roce půjde na operaci s kolenem. "Při chůzi si pomáhám holí, mám nyní hodně práce, ale myslím, že operace mě nemine," prozradil Milan Drobný pro ŽivotvČesku.cz, jak na tom je zdravotně.

Milan Drobný má společenské akce velmi rád, proto s radostí přijal pozvání do Českého rozhlasu, kde se slavnostně zahajoval provoz stanice pro nejstarší posluchače.

"Společenských akcí pořád není mnoho, já jsem moc rád za to, že mám své koncerty. Dříve se v televizi či v rozhlase dělalo podobných natáčení více, takže se zpěváci a herci scházeli častěji. Teď nám do toho všeho hodně zasáhl koronavirus, doufám, že to období snad končí. Rád jsem viděl Petru Janů i Pavlínu Filipovskou, moc rád jsem se také setkal s vynikajícím textařem Mirkem Černým. Celou akci v Českém rozhlase jsem si užil a hlavně budu rád, když budeme moci lidem rozdávat dál pohodu," řekl vynikající zpěvák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nyní hodně dohání koncerty, ale měl by se soustředit také na péči o své zdraví.

"Koncerty máme odložené už dva roky, je to pořád problém v této nejisté době. Hlavně bude zásadní, aby se ty problémy už neopakovaly na podzim," řekl s tím, že si kromě koncertů musí najít čas na péči o své tělo. "Mám za sebou laparoskopickou operaci, lékaři říkají, že došlo k »vyčištění bordelu«, kterým jsem měl uvnitř kolene. Měl jsem popraskané chrupavky i poškozený meniskus. Jenže mám v koleni kvůli věku artrózu a uvidíme, zda mi ta laparoskopie pomůže. Myslím si, že nakonec budu muset jít na výměnu celého kolene, už mám vyměněnou kyčel, ta funguje v pořádku, tak uvidíme, jak to bude. Zatím mám plno práce, plno vystupování, pomáhám si při chůzi holí, ale myslím, že v lednu mě stejně čeká operace," dodal smířeně pro ŽivotvČesku.cz muž, který miluje sport a vadí mu, že si nemůže zahrát svůj oblíbený tenis.

"Celý život jsem se hýbal a koleno zatěžoval, hrál jsem hokej, hrál jsem tenis, na kole jsem jezdil... Možná překvapím, ale na kole jezdím dál, ten pohyb mi nevadí, ale vadí mi, když koleno otáčím do stran. Na tenis ale jít nemohu, nejde mi dělat skoky a úkroky do strany," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který si v současné době užívá pobyt v jáchymovských lázních.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.