Milan Hnilička předvedl bodnutí do krku. Ti lidé nemají morálku, říká Andor Šándor o akci na hotelu

Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička
Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička
Foto: Showpix.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2021

V teplickém hotelu podnikatele Petra Bendy (50) se konal narozeninový večírek. Večerní akci navštívili Jiří Šlégr (49), Milan Hnilička (47) či Jiří Paroubek (68), ačkoliv v České republice je nouzový stav a zákaz nočního vycházení. Jiří Paroubek na pořádání akce nevidí nic závadného. Milan Hnilička přiznal chybu a nabídl dar na charitu. "Je to špatný příklad pro ty, kteří opatření dodržují. Hniličku ať si vyřeší pan premiér," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz bezpečnostní expert Andor Šándor (63).

Bývalý premiér České republiky Jiří Paroubek nevidí nic špatného na tom, že přespal v hotelu svého kamaráda Petra Bendy. Paroubek říká, že v hotelu byl na pracovní cestě a nemá pocit, že by porušil nějaké vládní nařízení.

"Tam žádný večírek nebyl. Petr Benda měl setkání v úzkém rodinném kruhu. V průběhu dne chodili gratulanti k jeho 50. narozeninám, popřáli a zase zmizeli. Já tam byl plnit pracovní povinnosti, já spolupracuji s jeho společností. Řešili jsme s ředitelem a jeho účetním uzávěrku tak jako každý měsíc. Při té příležitosti jsem mu popřál, to je celé," sdělil bývalý premiér pro ŽivotvČesku.cz.

Večírek, na který upozornil deník Blesk, navštívili také hrdinové z hokejového Nagana Jiří Šlégr a Milan Hnilička. Ten jako vládní zmocněnec pro sport bývá označován za muže, který má blízké vazby na Andreje Babiše. Premiér už Hniličkovo chování odsoudil a bude chtít, aby rezignoval na post šéfa Národní sportovní agentury i na pozici poslance ANO. Hnilička v pondělí dopoledne uvedl, že posílá 50.000 korun na charitu a omlouvá se.

Komentář ke kauze poskytl i bezpečnostní expert Andor Šándor, který dlouhodobě upozorňuje, že ve společnosti stoupá napětí kvůli tomu, jak vláda nezvládá boj s koronavirem.

"To je ukázka české společnosti. Je to ukázka věrchušky, která oficiálně veřejnosti předvádí, jak to vše myslí správně, ale praktickými kroky ukazují, že jim je to zcela jedno. Je to velmi špatný příklad pro ty, kteří ta opatření dodržují," uvedl Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz.

"To není jen o panu Hniličkovi. Když čtete názory Jiřího Paroubka, jak všude hlásá boží pravdu, tak byste ho objali. V praxi pak vidíte, že je to jiné. Ti lidé nemají morální právo cokoliv komukoliv kázat. Já nebudu Hniličku soudit, to je věc premiéra. Prymula mohl také nabídnout 50.000 a ve funkci zůstat. Premiér jistě pečlivě sleduje, co vše jeho vládní zmocněnci dělají. To, jak se premiér rozhodne, bude pak dokladem autentičnosti, premiér ukáže, zda dělá to, co říká. Každý může udělat chybu, ale toto je chyba naprosto evidentní, to je flagrantní bodnutí do krku všem těm opatřením, ke kterým se mají lidi hlásit," dodal respektovaný bezpečností expert pro ŽivotvČesku.cz.

"Uvědomuji si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám a jsem připraven nést následky. Okamžitě posílám 50 tisíc Kč na charitu, vybral jsem si sbírku SOS Česko vyhlášenou Člověkem v tísni," oznámil v pondělí ráno Milan Hnilička. Zdá se ale, že ze svého přešlapu se nevykoupí a premiér bude požadovat jeho rezignaci.

Bezpečnostní expert a generál v záloze Andor Šándor (64) prodělal covid a má dvě očkovací ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu