Milan Kňažko o zkušenostech s covid-19: Klaním se před sestřičkami, lékaři a všemi zdravotníky, napsal

Milan Kňažko se stále necítí moc dobře
Milan Kňažko se stále necítí moc dobře
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2020

Slovenský herec a bývalý politik Milan Kňažko (75) si prošel onemocněním covid-19 a stále se necítí úplně v pořádku. Kvůli vlastním špatným zkušenostem s koronavirem onemocnění rozhodně nepovažuje za něco jako »chřipečku« a je vděčný, že mu byla poskytnuta tak skvělá zdravotní péče.

Milan Kňažko je výraznou slovenskou osobností. U oblíbeného herce a exministra zahraničí a kultury se prokázal pozitivní výsledek na covid-19. Jeho stav byl bohužel vážný. Následovala hospitalizace v nemocnici a těžké dny s nemocí, která u něj měla komplikovaný průběh. Nyní byl propuštěn z nemocnice, ale stále se necítí úplně v pořádku. "Hlas mi odešel, protože mám stále zápal plic, ale ubezpečili mě, že už mám dostatek protilátek na to, aby se s tím organismus vyrovnal. Hlas se určitě vrátí," řekl Kňažko v rozhovoru pro Aktuality.sk.

Ale zásadní pro něj byla špičková lékařská péče, které se mu dostalo a za kterou je velmi rád. "S velkou vděčností a hlubokou úctou se klaním před sestřičkami, lékaři a všemi zdravotníky, kteří v těchto těžkých časech a mimořádně náročných podmínkách riskují svoje zdraví, aby chránili to naše, včetně záchrany toho nejcennějšího - životů. Věřím, že zodpovědní ústavní činitelé to v rámci nastávající reformy zhodnotí nejen slovy. Ještě jednou Vám děkuji za péči, lidskost, trpělivost a odbornost," napsal herec na oficiálním profilu na sociálních sítích.

S veľkou vďakou a hlbokou úctou sa skláňam pred sestričkami, doktormi a všetkými zdravotníkmi, ktorí v týchto ťažkých...

Zveřejnil(a) Milan Kňažko dne Středa 14. října 2020

Po zkušenostech s covid-19 vyslal lidem jasný vzkaz. "Nějaká vláda ani komise za nás nemůže udělat to, co můžeme udělat my. Vezměme situaci s klidem, rozumně, bez paniky, ale vážně. Všem přeji, aby se jim to vyhnulo," dodal slovenský umělec ve svém aktuálním prohlášení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.