Milan Peroutka prodělal covid-19. Popsal, s jakým příznakem má stále ještě potíže

Herec a zpěvák Milan Peroutka
Herec a zpěvák Milan Peroutka
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2021

Zpěvák, herec a moderátor Milan Peroutka (31) se vzpamatovává z nákazy koronavirem. Karanténa už mu skončila a to si podle počasí náležitě užívá, ještě se však nezbavil všech útrap, které s nemocí covid-19 souvisejí. Příznakem u něj byla ztráta čichu, která v určité formě přetrvává. "Čich se vrátil střídavě. Já se třeba zaraduju, že cítím svíčku, ale pak najednou peru prádlo a necítím aviváž," řekl Milan Peroutka pro ŽivotvČesku.cz.

Na konci března se Milan Peroutka nakazil koronavirem a už v polovině povinné izolace se těšil, až se bude znovu moct podívat mezi lidi a za hranice svého pozemku. Moderátor, zpěvák a herec má už karanténu za sebou a svobodu si užívá.

"Teď natáčím píseň, včera jsem byl nakupovat. Samozřejmě vždycky záleží na počasí, když je hezky, tak člověk může ven, když ne, tak karanténa nekaranténa, na tom se nic nemění," řekl pro ŽivotvČesku.cz Milan Peroutka, který už má covid-19 za sebou.

Nemocí už frontman skupiny Perutě netrpí, nicméně jednoho z příznaků, díky kterému i poznal, že je zřejmě nakažený, se ještě zcela nezbavil. "Čich se vrátil střídavě. Já se třeba zaraduju, že cítím svíčku, ale pak najednou peru prádlo a necítím aviváž. Je to na střídačku, není to stoprocentní, ale je to rozhodně lepší," doplnil Milan Peroutka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.