Milan Peroutka se nakazil koronavirem. Vylíčil, jaký má průběh nemoci a čím se baví v karanténě

Zpěvák, moderátor a herec Milan Peroutka
Zpěvák, moderátor a herec Milan Peroutka
Foto: Nextfoto.cz

Zpěvák, herec a moderátor Milan Peroutka (31) se nakazil koronavirem. Aktuálně má za sebou polovinu povinné izolace a už nyní se těší, až bude zdravý a podívá se ven. "Už mě svrbí prsty, nemám tady na zahradě co dělat a šel bych se »vyvenčit«," uvedl Milan Peroutka pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jaký má průběh nemoci.

Milan Peroutka prodělává nákazu koronavirem a aktuálně je v polovině povinné izolace. Když na sobě zpozoroval příznaky, neváhal a šel se nechat otestovat. Onemocnění covid-19 u něj bylo potvrzeno až napodruhé.

"Já jsem měl na začátku příznaky stejné, jako když máte rýmu. Smrkal jsem, bolela mě hlava a přestával jsem cítit. Ačkoliv mi první testy vyšly negativní, včetně PCR testu, tak jsem si několik dní potom raději udělal test znovu a zjistil jsem, že jsem pozitivní. Mám příznaky jako jsou rýma, ztráta čichu, ale jinak musím zaklepat, že průběh je hladký," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Milan Peroutka.

Oblíbený zpěvák, moderátor a herec by sice rád vyrazil ven, ale i doma mu čas utíká rychle. Fanouškům se věnuje na sociálních sítích. "Už mě svrbí prsty, nemám tady na zahradě co dělat a šel bych se »vyvenčit«. Do Snídaně s Novou se vrátím začátkem května, máme rozhozené směny, dvojice jsou promíchané. Snažím se nějaké pracovní aktivity vyvíjet alespoň na sociálních sítích, které jsou bezbřehé a je tam neustále co přidávat. Zároveň dokončuji desku, respektive je dokončená a půjde každým dnem do lisu. Aspoň jsem si splnil to, že jsem ji dotáhl," popsal sympatický umělec pro ŽivotvČesku.cz, jak se zabavuje v době nařízené karantény.

Milan Peroutka už má aktuálně polovinu povinné izolace za sebou. Ačkoliv si na procházku zajít nemůže, je rád alespoň za to, že není zavřený v bytě. "Karanténu mám do 12. dubna a pak už budu venku. Jsem v půlce. Výhoda domu se zahradou je, že můžu jít aspoň na zahradu, nejsem v bytě a mám možnost jít ven," doplnil úspěšný frontman skupiny Perutě pro ŽivotvČesku.cz.

Fenomenální zpěvačka Marta Kubišová (78) už má za sebou obě dávky vakcíny proti nemoci cov...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.