Milé překvapení pro Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka. Seniorka jim věnovala více než čtvrt milionu

Novinář a politik Matěj Stropnický
Novinář a politik Matěj Stropnický
Foto: ŽivotvČesku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 4. 2021

Daniel Krejčík (26) a Matěj Stropnický (37) se v oblíbené reality show vysílané na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici objevili už před více než měsícem, lidé ale na jejich epizodu stále reagují. V záplavě zpráv byl Matěj Stropnický potěšen i stručným mailem s telefonním číslem, na jehož konci se ozvala starší paní. Ta se rozhodla, že finančně podpoří rekonstrukci zámku a sympatickému páru věnovala více než čtvrt milionu korun. "Dělá se střecha, ta je za 9 a půl milionu a s hodinami za 10 milionů," uvedl Daniel Krejčík pro ŽivotvČesku.cz.

Daniel Krejčík a Matěj Stropnický na sebe výrazně upozornili v oblíbené reality show. Jejich díl se dočkal velké divácké odezvy a sklidil pozitivní reakce. Lidé se také dozvěděli, jaký je život sympatických mladíků na zámku v Osečanech a že za ním stojí spousta práce.

"Na začátku je koupě, tu jsme sjednali za 12 milionů, které jsme si museli půjčit a splácíme je. Všechny úspory, které jsme měli, jsme dali do toho, aby se to vůbec rozjelo, a aby se opravila jedna místnost, kde nyní můžeme bydlet," řekl Matěj Stropnický pro ŽivotvČesku.cz.

Existuje i zámecký transparentní účet, na kterém se objevila vysoká částka od milé starší paní, které zemřel manžel, nemá děti a rozhodla se, že část dědictví chce vložit do konkrétní věci, která po ní na tomto světě zůstane. "Uklonil jsem se na dálku a nabídl, že mám zrovna před sebou upravený rozpočet na zastřešení věže a že to dělá 309 431 korun. Ona si to zapsala a řekla, že se ozve," napsal Stropnický na sociální síť.

Hned na druhý den byla na zámeckém účtu přesně do koruny částka, kterou Matěj Stropnický paní sdělil. Pro mladý pár se jedná o velkou pomoc, rekonstrukce zámku je totiž finančně náročná.

"Máme nyní opravenou jednu místnost a dělá se střecha, ta je za 9 a půl milionu a s hodinami za 10 milionů. Na střechu jsme dostali první větší dotaci ve výši necelých 6 milionů. To je z rozpočtu Středočeského kraje. Jeden program je do půl milionu pro památky, které nejsou přístupné veřejnosti, do 7 milionů je program pro památky, které jsou otevřené veřejnosti," popsal cenu bydlení na zámku pro ŽivotvČesku.cz Daniel Krejčík.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.