Reklama:

Miloš Nesvadba byl jako můj druhý otec. Řeknu vám, s čím jsem se mu svěřoval, uvedl Václav Upír Krejčí

Václav Upír Krejčí zavzpomínal na Miloše Nesvadbu.
Václav Upír Krejčí zavzpomínal na Miloše Nesvadbu.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2020

Rodina, blízcí kolegové a přátelé se ve čtvrtek rozloučili s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou (†95). Umělec naposledy vydechl před dvěma týdny. Pro mnohé představoval velmi talentovaného člověka. Konkrétně pro baviče Václava Upíra Krejčího třeba »druhého tátu« - alespoň tak se o Nesvadbovi pro ŽivotvČesku.cz rozmluvil.

Reklama:

Se zesnulým umělcem se přišli rozloučit kolegové z Národního divadla, kde herec dlouho působil.

Reklama:

Poslední sbohem přišli dát herci jako Miroslav Donutil, David Matásek či třeba Taťjana Medvecká. K vidění byl třeba i psychiatr Jan Cimický,  herečka Dagmar Patrasová, Simona Postlerová či Václav Upír Krejčí, který pro ŽivotvČesku.cz na herce a kreslíře zavzpomínal.

"Strávil jsem s ním čas od roku 1979. Naposledy jsem ho viděl před pěti lety, když mi přišel na oslavu narozenin, tehdy na tom už nebyl nejlépe. Ale vždy se usmíval a snažil se, aby na něm nebylo nic vidět," popsal Upír Krejčí, jak moc mu byl blízký Miloš Nesvadba.

Nechal mě u sebe bydlet

Když se Krejčí dozvěděl, že Nesvadba zemřel, cítil velký žal. Zároveň podotkl, že jeho blízký přítel se dožil velmi požehnaného věku.

"Budu na něj vzpomínat jen v tom nejlepším. Byl pro mě velkou inspirací," řekl pro ŽivotvČesku.cz známý bavič a dodal: "Tehdy mě Miloš s manželskou a synem nechali bydlet u sebe v atelieru asi osm let, hodně mi pomáhali, byla pro mě druhá rodina."

Co všechno Václav Upír Krejčí o Miloši Nesvadbovi řekl, si pusťte níže v exkluzivním rozhovoru.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: