Miloš Zeman a Václav Klaus byli převezeni do nemocnice. Hrad mlčí, mluvčí bývalého prezidenta mluví o tlaku

Prezident Miloš Zeman a bývalý prezident Václav Klaus
Prezident Miloš Zeman a bývalý prezident Václav Klaus
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2021

Bývalý prezident Václav Klaus (80) a současný prezident Miloš Zeman (76) skončili během pár hodin po sobě v Ústřední vojenské nemocnici. Co se děje s prezidentem, je nejisté, hradní mluvčí Jiří Ovčáček (42) na dotazy nereagoval. "Již o víkendu se necítil dobře, podstoupil vyšetření, při němž mu zjistili vysoký tlak," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz ke stavu Václava Klause jeho mluvčí Petr Macinka.

Václav Klaus měl zdravotní problémy již od soboty, po dohodě s lékaři byl hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Jeho mluvčí Petr Macinka potvrdil, že Klause čekají v nemocnici testy. O víkendu podstoupil vyšetření, při kterém mu zjistili vysoký tlak.

"Pan prezident Klaus se necítil dobře už o víkendu, tak podstoupil vyšetření, při němž mu zjistili vysoký tlak. Nyní čeká na další testy v Ústřední vojenské nemocnici," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Klausův mluvčí Petr Macinka.

V úterý zamířil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze také současný prezident Miloš Zeman. Informaci přinesl web Novinky.cz. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy redakce ŽivotvČesku.cz zatím nereagoval, je tedy otázkou, zda jde o plánované vyšetření, nebo šlo o náhlý převoz.

Miloš Zeman dorazil do nemocnice krátce po 11. hodině. Před prezidentskou kolonou přijela do nemocnice i prezidentova manželka Ivana Zemanová (56). Není to první Zemanův pobyt v nemocnici, dříve byl hospitalizován a vyšetřován v souvislosti s »rekondičním« pobytem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.