Miloš Zeman ústy Václava Faltuse: Prozradil, kdy Češi půjdou do restaurací a jak dopadnou letošní volby

Václav Faltus je známý český imitátor
Václav Faltus je známý český imitátor
Foto: showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2021

Vláda ve čtvrtek aktuálně řeší návrh dalších úprav protiepidemických opatření proti covidu-19 po 21. březnu. S největší pravděpodobností tak dojde k mírnému rozvolnění některých z nejpřísnějších protiepidemických opatření zavedených 1. března. Redakce ŽivotvČesku.cz se zeptala přímo prezidenta Miloše Zemana (76), kterého pro tento účel nadsázky imitoval legendární dabér Václav Faltus (65), kdy se konečně Češi dostanou do restaurací.

Od začátku března byla v ČR přijatá zatím nejpřísnější protiepidemická opatření za celý rok trvání epidemie covidu-19. Lidé musí nosit respirátory nebo podobně účinnou ochranou dýchacích cest vevnitř v budovách a venku v zastavěném území. Je také zakázaný pohyb mimo okres bydliště kromě cesty do práce, k lékaři či dalších výjimek, na hranicích okresu opatření kontroluje policie a armáda. Při volnočasových aktivitách lidé nesmějí opouštět katastr své obce. Od začátku března také postupně nabíhá povinnost testovat pro firmy a úřady.

Pro ŽivotvČesku.cz promluvil vynikající imitátor Václav Faltus, jak současnou těžkou dobu, která omezuje řadu oborů, mezi nimiž je i kultura, prožívá.

"Myslím, že stejně jako všichni, ale stále s humorem. Je důležité si říkat povzbuzovací věty, aby se z toho člověk nezbláznil. Ale víte co, zkuste se na to zeptat pana prezidenta, kdy dojde konečně k nějaké zásadní změně," vyzval Václav Faltus. Jak odpověděl prezident České republiky, si poslechněte ve videu.


Kdo je Václav Faltus:

Václav Faltus se narodil 12. února 1956 v Ústí nad Orlicí. Je vynikající český imitátor, prosadil se i v dabingu, daboval Louise de Funèse ve filmu Jak vykrást banku (pokoušel se napodobit charakteristický hlasový projev zesnulého Františka Filipovského).

První veřejné vystoupení absolvoval v roce 1980. Od té doby začala jeho popularita stoupat a dnes je jedním z mála špičkových imitátorů, který má ve svém repertoáru více než 250 hlasů populárních herců, zpěváků i politiků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu